Ve Vlčnově je 21 nakažených koronavirem, od pondělí přibyl jen jeden případ

Ve Vlčnově na Uherskohradišťsku přibyl od pondělního odpoledne jeden člověk, u něhož testy potvrdily nákazu covidem-19. Hygienici evidovali k dnešním 09:00 v obci 21 pozitivně testovaných, řekla ČTK Vendula Ševčíková z Krajské hygienické stanice ve Zlíně. Ve Vlčnově platí od soboty zpřísněná hygienická opatření.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Nákaza se v obci zhruba s 3000 obyvateli objevila minulý týden, kdy ji testy prokázaly u osmi lidí. O dalších 12 nakažených informovali hygienici v pondělí odpoledne. "Všechny tyto osoby se znají a jsou v užším kontaktu. Z epidemiologického hlediska se jednalo o očekávaný nárůst počtu onemocnění vzhledem v rizikovosti kontaktu," uvedla Ševčíková.

Od sobotního odpoledne musejí lidé ve Vlčnově povinně nosit ochranu úst a nosu ve veřejných vnitřních prostorách. Hromadné akce se mohou konat maximálně s 500 účastníky, je nutné při nich dodržovat rozestupy. Lidé, kteří byli v rizikovém kontaktu s některým z nemocných, jsou v karanténě. "K dnešními dni je v této souvislosti v karanténě přes 100 lidí. Stále probíhá trasování kontaktních osob," uvedla dnes Ševčíková.

Odkud se onemocnění do Vlčnova rozšířilo, se hygienikům zatím nepodařilo určit. "Zdrojem nákazy mohla být i asymptomatická osoba. Zdroj nákazy nelze jednoznačně přesně specifikovat," uvedla Ševčíková. Starosta Vlčnova Jiří Matušík (nestr. za ODS) už dříve ČTK řekl, že se nákaza objevila v jedné z restaurací v obci, odkud se nejspíše dále rozšířila. Podnik je nyní zavřený, stejně jako například vlčnovské koupaliště.

Průběh nemoci je u nakažených v obci bezpříznakový, případně mírný. "V současné době neevidujeme žádnou hospitalizovanou osobu," doplnila Ševčíková.

Mimořádná opatření přijali hygienici ve Vlčnově kvůli nárůstu počtu nakažených a k zamezení dalšího šíření onemocnění. Opatření platí v katastru obce do odvolání. Lidé by měli roušky nosit také venku, a to v případě, že nelze dodržet rozestup 1,5 metru. Součástí nařízení je zákaz návštěv v zařízeních sociálních služeb. Hygienici vyzvali majitele obchodů, zdravotních a sociálních zařízení a dalších přístupných vnitřních prostor, aby je průběžně dezinfikovali.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bohumín varuje před falešnými sbírkami pro oběti požáru

13.08.2020 15:47 Bohumínská radnice varuje před falešnými sbírkami na podporu obětí sobotního tragického požáru.…

V zámeckém parku v Žamberku havaroval při vzletu vrtulník

13.08.2020 13:08 Při vzletu dnes havaroval v zámeckém parku v Žamberku na Orlickoústecku lehký vrtulník. Patrně…

Česko premiantem ve zvládaní epidemie? Dávno to neplatí, komentátor sepsul…

13.08.2020 10:00 Česko už zřejmě nepatří mezi země, které si nejlépe poradily s epidemií koronaviru. Zatímco se…

Při požáru v domově důchodců ve Mšeně zemřel jeden člověk

13.08.2020 08:57 Jeden člověk zemřel dnes brzy ráno při požáru v domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku. Jednu zraněnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama