Ve Vratislavicích nad Nisou hořely balíky slámy. Šíří se zápach, lidé nemají větrat

V libereckém městském obvodu Vratislavice nad Nisou dnes v noci oheň zasáhl 160 balíků slámy. Lidé v okolí by kvůli kouři neměli větrat. "Zápach může být cítit v okolí celé pondělní dopoledne," uvedla mluvčí hasičů Lucie Hložková. Škoda je podle prvního odhadu za 150.000 korun.

Ve Vratislavicích nad Nisou hořely balíky slámy
doporučujeme

Ve Vratislavicích jde za poslední tři dny o druhý takový požár, prvním se zabývá i policie. Příčinu obou požárů vyšetřovatelé zjišťují.

"Příčinou prvního se zabýváme, vyšetřují to kolegové z obvodního oddělení Vratislavice," uvedl dnes pro ČTK bez bližších podrobností liberecký mluvčí policie Vojtěch Robovský.

U druhého podle něj záleží na tom, co ukáže ohledání místa požáru dnes odpoledne. Nasazený bude i pes na vyhledávání akcelerantů hoření. "Až po ohledání budeme vědět, zda se tím bude zabývat policie nebo to převezme vyšetřovatel hasičů," dodal Robovský.

V noci na pátek 21. srpna hořelo 40 balíků slámy na Tyršovém vrchu. Dnes kolem 2:00 asi o kilometr dál, za areálem vratislavických technických služeb, který sídlí v Dřevařské ulici.

Zasaženo bylo 160 balíků. "Hasiči začali okamžitě okolí požářiště ochlazovat, aby nedošlo k případnému rozšíření požáru na okolní stromy, které se v blízkosti nacházely," uvedla Hložková.

Na likvidaci požáru hasiči nasadili dva vodní proudy a balíky zasažené ohněm rozhrnul traktor s nakladačem. "Jednotlivé balíky se následně nechaly kontrolovaně za přítomnosti místní dobrovolné jednotky dohořet," dodala mluvčí hasičů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauza Stoka: Expolitik ANO Liškutin přiznal přijetí jednoho úplatku

23.09.2020 13:38 Aktualizováno Před Krajským soudem v Brně dnes vypovídal bývalý místostarosta městské části Brno-Ivanovice, který…

Spolu silnější: Stát musí kvůli krizi mobilizovat dobrovolníky, navrhuje…

23.09.2020 13:28 Stát musí mobilizovat dobrovolníky, aby zvládl nastupující krizi spojenou se šířením nového…

Manažer z kauzy MUS neuspěl. Švýcarský parlament mu odmítl udělit milost

23.09.2020 13:22 Švýcarský parlament dnes zamítl žádost o milost, kterou podal bývalý manažer Mostecké uhelné…

Policie hledá slovenského mladíka. Je pohřešován od srpna, mohl by být v…

23.09.2020 12:57 Policie žádá veřejnost o spolupráci při pátrání po pohřešovaném sedmnáctiletém Martinu Horňákovi ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama