Vejprty mají po tragickém požáru problém. Kam umístit mentálně postižené?

Celkem 22 klientů domova pro mentálně postižené ve Vejprtech na Chomutovsku je po nedělním požáru objektu dočasně umístěno v různých zařízeních po městě. Městská správa sociálních služeb nyní řeší, kam je umístit dlouhodobě. Je nutné skloubit zájmy klientů, předpisy, zákon a reálnou situaci, řekl dnes ČTK ředitel Městské správy sociálních služeb Vejprty Viktor Koláček.

Přidejte svůj názor 1 komentář

důchodci
doporučujeme

Klienti jsou teď v rámci městských sociálních služeb ve čtyřech objektech po městě. Zatím zůstali pohromadě, jak jsou na sebe zvyklí, uvedl vedoucí domova Petr Vagaši. Pět lidí zůstává v nemocnici, z toho jeden stále ve vážném stavu.

Podle ředitele sociálních služeb je potřeba provést sociální šetření klientů, jak situaci sami vnímají a jak se cítí. Klienti jsou mentálně postižení, v některých případech i s kombinací fyzického postižení. "Sedneme si nad tím, co jsme od klientů zjistili a do konce týdne se rozhodneme, jestli využijeme nabídku kraje na redislokaci našich klientů do zařízení podobného typu," řekl Koláček.

Chovanci podle něj budou chtít ve městě zůstat, ale definitivně rozhodnou sociální pracovníci. "Myslím si, že to dopadne nějakým rozdělením, že část klientů budeme moci po dobu šesti týdnů ubytovat tady po městě, využít kapacit, které máme, ale rozhodně nemůžeme ubytovat tolik klientů v odpovídajících podmínkách," dodal Koláček.

Podle ředitele bude záležet na tom, v jakém stavu je vyhořelý objekt a jak dlouho se bude opravovat. Pokud objekt čeká rozsáhlá rekonstrukce, pravděpodobně klienti budou muset být rozmístěnu i mimo město. Policie dnes dál ohledává místo požáru, zatím nestanovila příčinu vzniku ohně.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Testy u ženy z Nového Města na Moravě koronavirus nepotvrdily

26.02.2020 17:15 Aktualizováno Testy u ženy z Nového Města na Moravě nákazu koronavirem nepotvrdily. ČTK to řekla Tamara Pecková,…

Covid-19 v letoviscích: Od zájezdu do míst, kde jsou omezení, lze…

26.02.2020 17:12 Aktualizováno Od smlouvy na zájezd do oblasti, kde se objevil nový koronavirus a jsou tam vyhlášena ochranná…

Za vraždu v chatové oblasti dostal muž 22 let vězení. Způsob provedení se…

26.02.2020 17:07 Na 22 let do vězení poslal dnes soud Filipa Vondráka, který podle obžaloby loni zavraždil na…

Renovovaná loď v Brně má šanci mít opět jméno Moskva

26.02.2020 16:42 Loď z roku 1955, která se letos po renovaci vrátí na hladinu Brněnské přehrady, má šanci se znovu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama