Vejprty mají po tragickém požáru problém. Kam umístit mentálně postižené?

Celkem 22 klientů domova pro mentálně postižené ve Vejprtech na Chomutovsku je po nedělním požáru objektu dočasně umístěno v různých zařízeních po městě. Městská správa sociálních služeb nyní řeší, kam je umístit dlouhodobě. Je nutné skloubit zájmy klientů, předpisy, zákon a reálnou situaci, řekl dnes ČTK ředitel Městské správy sociálních služeb Vejprty Viktor Koláček.

důchodci
doporučujeme

Klienti jsou teď v rámci městských sociálních služeb ve čtyřech objektech po městě. Zatím zůstali pohromadě, jak jsou na sebe zvyklí, uvedl vedoucí domova Petr Vagaši. Pět lidí zůstává v nemocnici, z toho jeden stále ve vážném stavu.

Podle ředitele sociálních služeb je potřeba provést sociální šetření klientů, jak situaci sami vnímají a jak se cítí. Klienti jsou mentálně postižení, v některých případech i s kombinací fyzického postižení. "Sedneme si nad tím, co jsme od klientů zjistili a do konce týdne se rozhodneme, jestli využijeme nabídku kraje na redislokaci našich klientů do zařízení podobného typu," řekl Koláček.

Chovanci podle něj budou chtít ve městě zůstat, ale definitivně rozhodnou sociální pracovníci. "Myslím si, že to dopadne nějakým rozdělením, že část klientů budeme moci po dobu šesti týdnů ubytovat tady po městě, využít kapacit, které máme, ale rozhodně nemůžeme ubytovat tolik klientů v odpovídajících podmínkách," dodal Koláček.

Podle ředitele bude záležet na tom, v jakém stavu je vyhořelý objekt a jak dlouho se bude opravovat. Pokud objekt čeká rozsáhlá rekonstrukce, pravděpodobně klienti budou muset být rozmístěnu i mimo město. Policie dnes dál ohledává místo požáru, zatím nestanovila příčinu vzniku ohně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do restaurací se po otevření stále nevydala desetina Čechů

16.06.2021 11:15 Do restaurací se po jejich znovuotevření zatím podle průzkumu společnosti Slevomat nevydala…

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama