Veřejnost mate fotografie se zákazem prodeje respirátorů. Pomůcky prodáváme, vzkazují obchody

Internetem se od neděle šíří fotografie, která vyvolává dojem, že kvůli vládnímu nařízení o omezení prodeje není možné zakoupit ochranné pomůcky. Jak ale EuroZprávy.cz zjistily, jedná se o lidskou chybu a prodej respirátorů a dalších pomůcek není ohrožen.

Češi nakupují v době koronaviru, ilustrační foto
doporučujeme

Od neděle platí nařízen upravující kromě jiného i maloobchodní prodej. Obchody mohou prodávat pouze základní zboží, tedy například potraviny, drogistické zboží, pohonné hmoty léky a další nezbytné věci.

Ačkoliv se toto nařízení nevztahuje na ochranné pomůcky, internetem se šíří fotografie pořízená v Kauflandu, na níž jsou respirátory ohraničené páskou a doplněné textem, který vysvětluje, že zboží nelze z důvodu usnesení prodávat.

Ve skutečnosti se ale nařízení tohoto druhu zboží vůbec nedotklo a v tomto případě se jednalo o selhání pracovníků pobočky. "Jedná se o pochybení lidského faktoru. Sortiment roušek a respirátorů zůstává nadále v běžném prodeji," vysvětlila pro EuroZprávy.cz tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Obchod se za toto nedopatření zákazníkům omlouvá a mluvčí pro EuroZprávy.cz dodala, že o prodeji ochranných pomůcek byly informovány všechny prodejny. 

Ačkoliv se fotografie stala virální a na sociálních sítích pobavila, ale i zmátla řadu lidí, respirátory, roušky či rukavice lze nadále zakoupit. To potvrzují i další prodejci.

"Prodávají se naprosto normálně. Rukavice a respirátory, pokud je máme v nabídce, jsou zákazníkům k dispozici," uvedl pro EuroZprávy.cz tiskový mluvčí řetězce Lidl Tomáš Myler s tím, že nepotravinářské zboží, které podléhá zákazu prodeje, obchod stáhl zpátky do skladů, tudíž se na prodejní ploše nenachází.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda o otevření skiareálů ani nehlasovala, potvrdil Havlíček

27.01.2021 21:15 Vláda dnes o otevření skiareálů podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ani…

Dbalý si za korupci při ovlivňování zakázek odsedí sedm let

27.01.2021 17:32 Aktualizováno Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků…

Před 25 lety odešla Olga Havlová. Žádná z dalších prvních dam se jí nemůže…

27.01.2021 15:35 Byla morální autoritou, zdobila ji odvaha a upřímnost. Z první polistopadové dámy Olgy Havlové, od…

S kontrolami na horách bude pomáhat i ČOI, tvrdí Havlíček

27.01.2021 11:59 Na kontrolách dodržování protiepidemických opatřeních na horách by se podle ministra průmyslu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama