Větrné počasí pustoší Česko. 5000 domácností stále bez elektřiny

Kvůli silnému větru zůstává v Česku bez dodávek elektřiny na 5000 domácností. V distribuční síti společnosti E.ON je to 3500 míst a u ČEZ 1500. Vyplývá to z aktualizovaných údajů, které ČTK dnes kolem 14:00 sdělily mluvčí společností Martina Slavíková a Soňa Holingerová. Dopoledne bylo bez dodávek proudu zhruba 16.500 domácností a kolem poledne jejich počet klesl na zhruba 10.000. Největší potíže přetrvávají na jihu Moravy.

Poruchové čety ČEZ opravují výpadek dodávky elektřiny
doporučujeme

V distribuční síti E.ON se dnes dopoledne bez dodávek proudu ocitlo 14.500 domácností. Zhruba dvě hodiny po poledni jich bylo podle Slavíkové už jen 3500. Potíže přetrvávají zejména na jihu Moravy, kde je bez elektřiny asi 1250 domácností, přičemž většina na Břeclavsku.

"Přibyly poruchy na Zlínsku, konkrétně na Uherskohradišťsku řešíme tři poruchy na vedení vysokého napětí. Konkrétně jde o lokality Ostrožská Nová Ves a Boršice, omezení dodávek elektřiny je i v okolí Karlovic a Starého Hrozenkova," uvedla Slavíková. Doplnila, že naopak na Vysočině a v jižních Čechách, kde problémy s dodávkou proudu rovněž byly, firma již problémy vyřešila.

Silný vítr dorazil do Čech po páté ráno a začal vyvracet stromy a lámat větve, které poškodily elektrické vedení na mnoha místech v jižních Čechách. E.ON tam v časných ranních hodinách v jednu chvíli zaznamenal 7000 domácností bez proudu. Vítr postupně přechází na východ.

ČEZ dopoledne evidoval 2000 domácností bez dodávek elektřiny, po poledni se jejich počet zvýšil na 3800. O dvě hodiny později bylo 2300 z nich opět připojeno k proudu. Podle Holingerové potíže zůstávají zejména na východě Čech. Firma předpokládá, že pokud vítr opět nezesílí, všechny dodávky proudu obnoví během dneška. ČEZ po výstraze meteorologů zvýšil počty pracovníků v dispečinku a v call-centru. Lidé mohou volat na bezplatnou linku 800 850 860 nebo hlásit poruchy prostřednictvím webového portálu www.bezstavy.cz.

Podle meteorologů dnes silný vítr zasáhne Moravu, Vysočinu, jižní Čechy a část Plzeňského, Středočeského a Pardubického kraje. V nárazech může vítr dosáhnout rychlosti nad 65 kilometrů za hodinu. Ve středu se mohou silné poryvy větru objevit na většině území republiky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko premiantem ve zvládaní epidemie? Dávno to neplatí, komentátor sepsul…

13.08.2020 10:00 Česko už zřejmě nepatří mezi země, které si nejlépe poradily s epidemií koronaviru. Zatímco se…

Při požáru v domově důchodců ve Mšeně zemřel jeden člověk

13.08.2020 08:57 Jeden člověk zemřel dnes brzy ráno při požáru v domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku. Jednu zraněnou…

Rodičovská pro otce? EU chce, aby se více zapojili do výchovy

12.08.2020 22:08 Aktualizováno Současný předobraz rodičovství, kdy je matka s dítětem několik let doma, zatímco otec dítěte chodí…

Upozornění pro Čechy: Kromě testu na covid-19 chce Řecko dál i QR kód

12.08.2020 17:40 Aktualizováno Při cestování do Řecka je i nadále potřeba vygenerovaný QR kód, který země po přijíždějících…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama