Větrné počasí pustoší Česko. 5000 domácností stále bez elektřiny

Kvůli silnému větru zůstává v Česku bez dodávek elektřiny na 5000 domácností. V distribuční síti společnosti E.ON je to 3500 míst a u ČEZ 1500. Vyplývá to z aktualizovaných údajů, které ČTK dnes kolem 14:00 sdělily mluvčí společností Martina Slavíková a Soňa Holingerová. Dopoledne bylo bez dodávek proudu zhruba 16.500 domácností a kolem poledne jejich počet klesl na zhruba 10.000. Největší potíže přetrvávají na jihu Moravy.

Přidejte svůj názor

Poruchové čety ČEZ opravují výpadek dodávky elektřiny
doporučujeme

V distribuční síti E.ON se dnes dopoledne bez dodávek proudu ocitlo 14.500 domácností. Zhruba dvě hodiny po poledni jich bylo podle Slavíkové už jen 3500. Potíže přetrvávají zejména na jihu Moravy, kde je bez elektřiny asi 1250 domácností, přičemž většina na Břeclavsku.

"Přibyly poruchy na Zlínsku, konkrétně na Uherskohradišťsku řešíme tři poruchy na vedení vysokého napětí. Konkrétně jde o lokality Ostrožská Nová Ves a Boršice, omezení dodávek elektřiny je i v okolí Karlovic a Starého Hrozenkova," uvedla Slavíková. Doplnila, že naopak na Vysočině a v jižních Čechách, kde problémy s dodávkou proudu rovněž byly, firma již problémy vyřešila.

Silný vítr dorazil do Čech po páté ráno a začal vyvracet stromy a lámat větve, které poškodily elektrické vedení na mnoha místech v jižních Čechách. E.ON tam v časných ranních hodinách v jednu chvíli zaznamenal 7000 domácností bez proudu. Vítr postupně přechází na východ.

ČEZ dopoledne evidoval 2000 domácností bez dodávek elektřiny, po poledni se jejich počet zvýšil na 3800. O dvě hodiny později bylo 2300 z nich opět připojeno k proudu. Podle Holingerové potíže zůstávají zejména na východě Čech. Firma předpokládá, že pokud vítr opět nezesílí, všechny dodávky proudu obnoví během dneška. ČEZ po výstraze meteorologů zvýšil počty pracovníků v dispečinku a v call-centru. Lidé mohou volat na bezplatnou linku 800 850 860 nebo hlásit poruchy prostřednictvím webového portálu www.bezstavy.cz.

Podle meteorologů dnes silný vítr zasáhne Moravu, Vysočinu, jižní Čechy a část Plzeňského, Středočeského a Pardubického kraje. V nárazech může vítr dosáhnout rychlosti nad 65 kilometrů za hodinu. Ve středu se mohou silné poryvy větru objevit na většině území republiky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nelegální migranti se valí přes ČR do Německa. Pochází hlavně z těchto tří…

19.02.2020 12:49 Migranti, kteří nelegálně překračují hranice z Česka do Německa, nejčastěji pocházejí z Turecka,…

Soud odročil kauzu Vidkun na březen. Mezi desítkami svědků je i Langer

19.02.2020 12:19 Olomoucký krajský soud dnes na 2. března odročil korupční kauzu Vidkun, která se podle žalobce týká…

Holčička vypadla z 5. patra, záhy spadla i její matka. Obě jsou v…

19.02.2020 11:07 Matka z desetiletou dcerou dnes po 08:00 vypadly z pátého patra sedmipatrového panelového domu v…

Kauza Vidkun: Exhejtman Rozbořil popírá uplácení, prý šlo o hospodské řeči

19.02.2020 10:19 Bývalý olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD) dnes u soudu popřel, že by nabízel tehdejšímu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama