Většina Čechů se obává další vlny koronavirové epidemie, ukázal průzkum

Více než tři pětiny Čechů se domnívají, že přijde druhá vlna epidemie koronaviru, zjistil výzkum agentury Median. Více se nového vzepětí nákazy obávají muži než ženy a lidé žijící v Čechách než na Moravě.

Ilustrační foto
doporučujeme

Výsledky průzkumu zveřejnil Median dnes. Od začátku epidemie se v Česku nakazilo novým koronavirem 12.685 lidí. Z nemoci covid-19, kterou virus způsobuje, se vyléčilo 7910 infikovaných, úmrtí je 351. Počet nových případů koronaviru v Česku se v úterý po dvou volných dnech vrátil nad stovku.

O tom, že druhá vlna nákazy koronavirem přijde, bylo pevně přesvědčeno deset procent respondentů. Dalších 52 procent volilo odpověď "spíše ano". Příchod druhé vlny naopak neočekávají tři procenta dotázaných a podle dalších 35 procent spíše nepřijde. "Vidíme tedy, že v tvrzení o tom, zda druhá vlna nastane či ne, mají Češi určitou nejistotu a méně volí krajní body nabízené škály odpovědí," shrnul výsledek průzkumu Median.

Že druhá vlna covidu-19 nastane, si o něco častěji myslí lidé z Prahy a zbytku Čech než lidé z Moravy. Rozdíly v odpovědích nalezli autoři výzkumu také mezi pohlavími. Ženy jsou mírně optimističtější, že druhá vlna pandemie nepřijde se domnívá 42 procent z nich. U mužů to je 34 procent.

Odpovědi lidí sbíral Median v období od 12. června do 3. července. Do průzkumu se zapojilo 600 respondentů ve věku 18 a více let.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Střeleckém ostrově začal festival Prague Pride, podpořila ho americká…

03.08.2020 20:40 Na pražském Střeleckém ostrově dnes večer oficiálně začal desátý ročník festivalu Prague Pride,…

Kauza žen viněných z propagace neonacismu se opět otevře, osvobozující…

03.08.2020 14:09 Obvodní soud pro Prahu 2 se bude muset znovu zabývat případem žen, které čelí obžalobě z podpory a…

Kreml nás vnímá jako gubernii, která musí poslouchat. Odstup bychom si…

03.08.2020 14:07 Aktualizováno ROZHOVOR – Dezinformace jsou součástí hybridní války a v dnešní době se s nimi setkává každý…

Chudoba a stigma. Jak pomoci dětem vězněných rodičů? Masarykova univerzita…

03.08.2020 13:31 V Česku je aktuálně až 40.000 dětí, které mají minimálně jednoho rodiče ve vězení. Uchovat vztah…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama