Většina vnitřních sportovišť využila vládního uvolnění a otevřela

Většina vnitřních sportovišť podle České komory fitness (ČKF) dnes využila vládního uvolnění části protiepidemických opatření a otevřela. Vzhledem k přetrvávajícím limitům nejvíce váhali největší provozovatelé.

Eurozpravy.cz

Někteří se rozhodli začít fungovat v omezeném režimu alespoň pro své členy, kterým tento týden nabízejí návštěvu zdarma. ČTK to dnes řekla prezidentka ČKF Jana Havrdová. Komora žádá vládu o úpravu některých nařízení, kabinet by o tom měl dnes odpoledne jednat.

Ve vnitřních sportovištích platí omezení jednoho návštěvníka na 15 metrů čtverečních vnitřní plochy sportoviště, ve skupině smějí být maximálně dva lidé a nejvýše deset lidí celkem na sportovišti. Podle Havrdové je třeba, aby vláda zohlednila, že některá sportoviště jsou malá a jiná velká. Nastavovat hranici počtu návštěvníků bez ohledu na metry čtvereční je podle ní absurdní.

Komora dále žádá o změnu v nošení ochranných pomůcek. Respirátory by podle Havrdové neměly být povinné při cvičení, ale pouze například při příchodu na recepci. V nastavení je podle ní velký nesoulad. "Trenér při výkonu svého povolání respirátor mít nemusí, stejně jako profesionální či amatérští sportovci, kteří se připravují na závody. Podmínky by měly být rovné pro všechny," řekla. Za paradox Havrdová považuje požadavek respirátorů v situaci, kdy všichni klienti musejí u vstupu prokázat svou bezinfekčnost, tedy předložit potvrzení o negativním testu na koronavirus, certifikát o očkování nebo doklad o prodělání nemoci covid-19 v posledních 90 dnech.

Ve vnitřních sportovištích lidé také nesmějí používat sprchy a šatny. I zde ČKF požadovala změnu. Podle Havrdové ale hygienici v případě sprch trvají na jejich zákazu. U šaten podle Havrdové existuje s ministerstvem zdravotnictví dohoda, že si tam mohou lidé alespoň odložit věci. Mnoho provozů je podle ní i zařízených tak, že na sportoviště se prochází právě přes šatnu.

ČKF se podle Havrdové od počátku snaží s vládou a hygieniky vyjednávat a nalézt rozumné podmínky otevření. Vypracovala návrh bezpečného provozu. Při rozhodování o uvolnění ale vládní představitelé k doporučením expertů z oboru přihlíží jen velmi málo, což silně zasaženému odvětví ke zlepšení situace nepomáhá, dodala.

Vnitřní sportoviště patří k nejdéle uzavřeným provozům. Naposledy jim vláda provoz kvůli zhoršení epidemické situace zakázala od 18. prosince. Předtím nesměly fungovat od 9. října do 2. prosince.

Témata: EZ

Policie evakuovala liberecký aquapark kvůli spadlému stropu

19.06.2021 21:50 Policie ve spolupráci s hasiči z aquaparku Centra Babylon v Liberci dnes odpoledne preventivně…

Páteční únik toxických látek v Plzni má třetí obět

19.06.2021 13:39 Páteční únik toxických látek v areálu firmy v Plzni-Skvrňanech má třetí oběť. Dnes v nemocnici…

Svého otce na Den otců někdy obdaroval každý třetí Čech. Favoritem jsou…

19.06.2021 10:40 Svého otce na Den otců podle průzkumu společnosti Albert někdy obdaroval zhruba každý třetí Čech.…

Stav jednoho ze zraněných po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně…

19.06.2021 08:47 Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil,…

Do pocitů obklíčených parašutistů v kostele se nelze vžít. Obětovali se…

18.06.2021 22:05 Aktualizováno ROZHOVOR – Jejich odvaha a statečnost jej nepřestává fascinovat. Historik Vojtěch Šustek tvrdí, že…

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

18.06.2021 21:21 Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující…

V plzeňské čističce unikly nebezpečné látky, dva lidé zemřeli

18.06.2021 15:01 Aktualizováno Po dnešním úniku chemikálií v Plzni Skvrňanech zemřeli dva lidé, další dva jsou ve velmi vážném…

Požárů v uplynulých dnech výrazně přibylo, hasiči varují kvůli suchu a…

18.06.2021 12:02 Hasiči v uplynulých dvou dnech zaznamenali v Česku 177 požárů, což je výrazně nad normálem.…

OBRAZEM: Primark otevřel první prodejnu v Praze. Lidé stáli ve frontě od…

17.06.2021 22:00 Aktualizováno Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Ministerstvo spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

17.06.2021 16:32 Aktualizováno Ministerstvo zahraničí dnes spustilo nový web dovolena2021.cz, na němž lze nalézt podmínky pro…

Související:

Právě se děje