Více než polovina Čechů omezuje sledování dění kolem covidu, ukázal průzkum

Více než polovina Čechů záměrně omezuje množství informací, které se k nim o koronaviru dostávají. I přesto je ale podle listopadového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zájem o dění kolem epidemie značný.

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
doporučujeme

Denně ho v televizním a rozhlasovém vysílání, tištěných novinách či časopisech sledují tři pětiny lidí, na internetových zpravodajských serverech, blozích, diskuzních fórech a sociálních sítích pak téměř polovina veřejnosti.

Sledování dění kolem koronaviru prostřednictvím rádia, televize či tištěných novin nebo časopisů bylo nejvíce frekventované u lidí starších 65 let, když se mu alespoň jednou denně věnovaly více než tři čtvrtiny z nich. "S klesajícím věkem klesá také frekvence sledování tohoto dění prostřednictvím uvedených sdělovacích prostředků, a u nejmladší věkové kategorie 18 až 24 let denní sledování nepřekračuje tři desetiny populace," sdělili autoři průzkumu.

Věk hraje roli i u sledování dění kolem koronaviru na internetových zpravodajských serverech, blozích, diskuzních fórech či na sociálních sítích. Denní sledování je však podle CVVM rovnoměrněji rozprostřeno napříč věkovými skupinami, s věkem neklesá, a osciluje přibližně kolem poloviny populace. "Zlom nastává až u nejstarší věkové skupiny starších 65 let, kde denní sledování uvádí přibližně pětina," uvedlo CVVM.

Nejvíce jsou lidé spokojeni s množstvím informací o způsobech, jak se lze před nákazou chránit. Za přiměřené je považují tři pětiny respondentů, zhruba desetina si myslí, že informací je málo, a více než čtvrtina uvedla že informací je mnoho.

Informování o aktuálním výskytu a šíření koronaviru považují za přiměřené už jen dvě pětiny obyvatel. Podobný podíl respondentů si myslí, že omezení, která zavádí vláda ČR v souvislosti šířením koronaviru v ČR, jsou přiměřeně informačně pokryta a stejně lidí považuje za přiměřené i informace k ekonomické podpoře.

Průzkum se uskutečnil od 30. října do 19. listopadu, zúčastnila se ho zhruba tisícovka obyvatel České republiky starších 18 let.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pohlreich dostal přednostně vakcínu proti koronaviru

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Restauratér Zdeněk Pohlreich dostal v pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) vakcínu proti…

Na Táborsku se potvrdilo ohnisko ptačí chřipky v malochovu

22.01.2021 19:30 Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá…

Svaz vinařů: Na víno se kvóta pro obchody nevztahuje

22.01.2021 15:38 Kvóta na podíl českých potravin ve velkých obchodech by pro tuzemské vinaře byla problém, podle…

Unie: Otevření bazénů s podmínkou testů může být šancí i rizikem

22.01.2021 15:03 Někteří provozovatelé bazénů otevřou své bazény s podmínkou negativních testů na covid-19 pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama