Hasiči čelí kritice kvůli zásahu v Bohumíně. Byli příliš pomalí, tvrdí svědek

Byl zásah hasičů během požáru bohumínského panelového domu profesionální, či nikoliv? Podle svědka Adriana Šipky, který jako první zaznamenal dým valící se z bytu v jedenáctém poschodí, nebyli požárníci dostatečně rychlí. Sám se stal svědkem toho, jak lidé v zoufalé snaze uniknout vyskakovali z oken.

Hasiči
doporučujeme

Samotný svědek už v minulosti pracoval u dobrovolných hasičů. "My bychom byli nahoře rychleji," naštvaně řekl. V domě, v němž se v sobotu odpoledne celá tragédie, která si vyžádala 11 lidských životů, odehrála, žije ve třetím patře jeho matka a babička. Na parkovišti před domem zaznamenal lehký dým, který se táhl z boku domu. 

"To tu ještě lítalo jen pár dětí a nikdo nic nevěděl. Řekl jsem matce, ať volá hasiče. Krátce na to jsem slyšel volat lidi o pomoc z balkonu,“ řekl Šipka v rozhovoru pro idnes.cz

Jeho slovy trvalo dlouho, než konečně došlo k nějakému zásahu. Odmítal, že by se z jeho strany jednalo o pouhý pocit. "Mamka to má změřené. Když jsem viděl v televizi, jak říkají, že dorazili během pár minut, tak jsem se akorát naštval,“ zuřil.

Dobrovolný hasič byl také svědkem toho, jak několika lidem pomohlo, když přelezli na vedlejší balkon. Jiným se to ale nepovedlo. "Viděl jsem ty lidi, jak skáčou dolů. Hořela jim záda, bylo to hrozné,“ informoval.

Kritikou vůči hasičům nešetřil ani v tomto okamžiku. "Oni nenafukovali tu plachtu hned po příjezdu, ale až tam už byli mrtví lidi," zlobil se Šipka. Lidé jej častokrát "usměrňovali", aby je nechal dělat jejich práci, zatímco jiní byli na jeho straně, ale vůči médiím nebyli příliš sdílní. 

"Co vím z doslechu, tak prý tam byla oslava a došlo na nějaké vyřizování účtů kvůli ženské,“ objasnil Šipka možné příčiny požáru v domě, jelikož zná několik lidí, kteří v něm bydlí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zkrácení otevírací doby zřejmě způsobí propouštění, za prázdné hospody…

24.09.2020 18:31 Aktualizováno ROZHOVOR - Hysterie mu výrazně krátí tržby. Majitel pěti pražských restaurací se zaregistrovaným…

Soud označil kauzu Nečasové a BIS za složitou, rozhodne za týden

24.09.2020 17:09 Aktualizováno Pražský vrchní soud dnes nedokázal rozhodnout ohledně Jany Nečasové (dříve Nagyové), lobbisty Iva…

Průzkum: Češi vnímají jako nejdůležitější data o covidu počty nakažených

24.09.2020 14:51 Za nejdůležitější informace o šíření nemoci covid-19 v Česku lidé považují celkové počty nakažených…

Ombudsman vydal příručku pro sociální pracovníky o diskriminaci

24.09.2020 14:44 Veřejný ochránce práv vydal příručku antidiskriminačního práva pro výuku budoucích sociálních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama