VIDEO: Zmrtvýchvstání Miloše Zemana? Píchněte mu něco. Šteindler drsně paroduje hlavu státu

Herec a scenárista Milan Šteindler u příležitosti velikonočních svátků a svých třiašedesátých narozenin na Facebooku zveřejnil video, ve kterém paroduje prezidenta Miloše Zemana a jeho velikonoční projev.

Přidejte svůj názor 143 komentářů

Milan Šteindler
doporučujeme

Šteindler na videu napodobuje známá gesta Miloše Zemana, na ním přitom visí filipínská a čínská vlajka. „Drazí spoluobčané, dovolte mi, abych vám poděkoval za všechna vaše přání k mému dnešnímu jubileu,“ říká Šteindler na začátku videa.

„Svědčí to o tom, že naše společnost ještě není úplně mrtvá. A my bychom ji měli uzdravit. Úctou k nám, starým lidem, kteří znamenají minulost. A minulost, to je budoucnost,“ řeční herec před hořícím krbem.

„A chleba! Chleba… je pivo naší země! Padesát procent naší populace, což jak mnozí jistě vědí, je téměř polovina našich obyvatel, mi blahopřála k mému dnešnímu zmrtvýchvstání. A to považuji za velmi silný mandát. A proto mi na závěr dovolte takový malý bonmot,“ paroduje umělec prezidenta Zemana, který o velikonoční neděli, tedy v den, kdy si křesťané připomínají zmrtvýchvstání Krista, veřejně pronesl své velikonoční poselství.


„Příště mě zvolte a já vám slibuju, že to nevemu. Děkuji vám…,“ dodává Šteindler, který následně do ruky chytí „panáka“ s alkoholem. Přípitek ale už nepronese, protože začne vrávorat. „Píchněte mu něco!“ ozývá se následně jiný hlas na videu.

Miloš Zeman v originálním velikonočním projevu vyzval v dvouminutovém projevu k solidaritě a sounáležitosti. V řeči, kterou odvysílala Česká televize, zdůraznil, že se nechce věnovat ekonomice, politice ani epidemii koronaviru, ale naději.

„Naše společnost samozřejmě není mrtvá, ale je zraněná, a my všichni bychom ji měli uzdravit," uvedl. „Mějme lásku vůči nám, starým lidem, vzhledem k tomu, že už vzpomínáme na naši minulost. A úcta k naší minulosti je součástí národního povědomí," řekla také hlava státu.

Loading...
Vstupte do diskuze (143)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Boj za Floyda není boj s rasismem, ale zabíjení. Čechy to…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno KOMENTÁŘ - V současnosti se zdá, že největším problémem světa není ruská agrese nebo pandemie…

Milion chvilek podá žalobu kvůli omezení účasti na demonstracích

04.06.2020 21:49 Spolek Milion chvilek podá správní žalobu kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí, týkajícímu…

Mariánský sloup se vrátil na Staroměstské náměstí, přihlíželi Duka či…

04.06.2020 17:47 Aktualizováno Na pražské Staroměstské náměstí se dnes po téměř 102 letech vrátil mariánský sloup. Stavbu jeho…

Greenpeace podává trestní oznámení na OKD, v souvislosti s ohniskem v Dole…

04.06.2020 17:03 Počet nakažených covidem-19 v souvislosti s ohniskem v Dole Darkov těžební společnosti OKD v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy