Vlasta Chramostová (†92) byla statečná. Osud ji nešetřil, reagují politici na úmrtí herečky

Premiér Andrej Babiš (ANO) označil úmrtí Vlasty Chramostové za velmi smutnou zprávu. V obdobném duchu jsou i další reakce z politické sféry.

Přidejte svůj názor 48 komentářů

Petr Fiala
doporučujeme

"Odešla vynikající herečka a statečná žena," napsal premiér Andrej Babiš na twitteru.

"Byla nejen vynikající herečka, ale také statečná žena, kterou osud nešetřil v osobním ani v pracovním životě. Její otevřenost, odvaha a vytrvalost, s nimiž se dokázala postavit nepřízni doby, pro nás zůstávají stejně významné a inspirující jako její umění," uvedl předseda ODS Petr Fiala.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na twitteru napsal, že Chramostová byla statečná, zásadová a lidská. "Velká umělkyně, velký život, velký osud," uvedl.

Senátor Pavel Fischer připomněl, že herečka byla jednou z prvních signatářek Charty 77. "Měla vnitřní morální pevnost, kterou neotřáslo ani dvacet let zákazů a perzekucí. Takoví lidé jsou vzácní. Čest její památce," napsal.

Lítost nad odchodem herečky vyjádřil i předseda hnutí STAN Vít Rakušan. "Nechť odpočívá v pokoji ať už se státním pohřbem, nebo bez něj. Úžasné na této dámě je totiž právě to, že byly pro ni důležitější činy než gesta," napsal na twitteru.

Za obrovskou ztrátu označil úmrtí Chramostové předseda TOP Jiří Pospíšil. Chramostovou charakterizoval jako velkou herečku a statečnou ženu, která se nebála postavit komunistickému zlu a bojovat za svobodu a demokracii.

Loading...
Vstupte do diskuze (48)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté zatím marně pátrají po seniorovi, bez léků je v ohrožení

20.10.2019 21:51 Aktualizováno Liberecká policie dál pátrá po sedmdesátiletém Janu Klosovi, který se v sobotu nevrátil z…

Gustáv Husák: Tušil konec socialismu? Nesnášel Dubčeka, prosazoval Havla

20.10.2019 21:38 Aktualizováno Třikrát byl vyloučen ze stejné strany, přes devět let strávil ve vězení a 14 let byl prezidentem.…

Přípravy na 30. výročí sametu vrcholí. Studenti budou v Brně hodně slyšet

20.10.2019 09:07 Při oslavách 30 let svobody budou v Brně hodně slyšet univerzity a jejich studenti, stejně jako v…

V Hurghadě zemřela Češka. Tělo Pavlíny našli až po několika dnech

20.10.2019 02:34 Aktualizováno V egyptské Hurghadě před několika dny zemřela osmatřicetiletá žena z České republiky. Její tělo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama