Vnuk zavraždil svou babičku, pak ji okradl. Soud mu potvrdil přísný trest

Za loňskou vraždu své babičky v Brně si dvacetiletý mladík definitivně odpyká 17 let. Rozhodl o tom dnes olomoucký vrchní soud. Zamítl tak odvolání muže, který žádal nižší trest. Muž se k vraždě s majetkovým motivem přiznal. Osmdesátiletou ženu uškrtil, vzápětí jí ukradl peníze a šperky. Vraždu podle kriminalistů plánoval, hrozilo mu 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Muž si podal odvolání jen do výroku o trestu. Podle soudců z vrchního soudu není trest nepřiměřeně vysoký, aby jej soud snižoval. "Na jedné straně jsou zde polehčující okolnosti, a to, že čin spáchal ve věku blízkému věku mladistvého a k činu se plně doznal. Na druhou stranu mu přitěžovalo to, že trestný čin provedl lstivě a na starší osobě a spáchal více trestných činů," řekl ČTK mluvčí soudu Stanislav Cik.

Tělo ženy našli policisté loni v prosinci. Vyšetřování kriminalistů od začátku směřovalo k tomu, že pachatel je příbuzný oběti, což se i potvrdilo. Policie mladého muže zadržela tři dny po vraždě. Mladík policistům řekl, že potřeboval peníze. Ukradl asi 15.000 korun a zlaté šperky, které dal do zastavárny. Peníze následně použil pro vlastní potřebu. Část podle policie prohrál na automatech, za něco koupil drogy.

U krajského soudu vyšlo najevo, že nezaměstnaný mladík se vloupal do domu babičky již dříve, o několik týdnů později se sem vrátil s úmyslem vraždit. Babička jej pozvala dál a ve chvíli, kdy se otočila, přehodil jí přes hlavu škrtidlo a škrtil ji asi čtvrt hodiny. Poté si zavolal taxi a odjel peníze utratit. Část zlata ze zastavárny se policii podařilo zajistit. Muž byl v minulosti jednou soudně trestaný pro majetkový delikt.

Témata: Vražda | Brno | soudy | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehygienické roušky a čínské respirátory od vlády lidé vyhazují do koše

17.09.2020 22:08 Aktualizováno Trvalo to půl roku, nakonec se ale aspoň senioři dočkali hmotné pomoci od státu v podobě roušek a…

Hasiči bojují s rozsáhlým požárem opuštěného domu v Plzni

17.09.2020 21:40 Aktualizováno Hasiči z celé Plzně bojují od 19:30 s rozsáhlým požárem opuštěného areálu v Přeštické ulici…

Uzavření klubů o půlnoci bude katastrofa, míní provozovatel

17.09.2020 16:54 Nařízení o uzavření provozu o půlnoci považuje provozovatel čtyř klubů a diskoték v Liberci Martin…

Zemřel astronom Perek, jeho jméno nese největší český dalekohled

17.09.2020 13:53 Ve věku 101 let v noci na dnešek zemřel uznávaný astronom Luboš Perek, který se před lety mimo jiné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama