Vražda dítěte v pražském bytě: Obžalovaný odmítá vypovídat, před činem se opil

Jiří Nácar, který podle obžaloby zavraždil v pražském bytě 2,5letou dceru své přítelkyně, dnes u soudu odmítl vypovídat. Z jeho dřívějšího výslechu na policii vyplývá, že v době činu byl opilý a že problémy s alkoholem měl dlouhodobě. Matka zavražděné dívky uvedla, že Nácar se k její dceři vždy choval hezky a staral se o ni.

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Sedmadvacetiletému muži hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Vražda se stala večer 4. března v bytě v Horynově ulici v Praze 11. Podle státního zástupce Nácar spící holčičku napadl "bez objektivního důvodu". Smrtelná zranění jí způsobil kuchyňskými noži.

"Vypovídat nebudu, nechce se mi o tom mluvit," řekl dnes Nácar u pražského městského soudu. Soudkyně proto přečetla jeho policejní výpověď. V ní uvedl, že o holčičku v daný den odpoledne pečoval sám, protože přítelkyně odešla do práce. Dítě vykoupal a nakrmil, předtím vypil lahev rumu a načal další.

"Zničehonic jsem se probudil vedle ní na gauči. Vzal jsem nůž a řízl jsem ji do krku. Nemůžu si to vybavit, já prostě nevím, proč se to událo. Jak jsem byl opilej, tak to ve mně všechno bouchlo. Prostě mi hráblo, byl jsem úplně mimo," popsal. Dodal, že kdyby si ten den koupil jen jeden rum namísto dvou, tak "by se to nestalo".

Vyučený zámečník Nácar se s družkou seznámil, když byla v pátém měsíci těhotenství. Uvedl, že mu nikdy nevadilo, že není biologickým otcem dítěte. Společně bydleli nejprve u jeho, poté u partnerčiných rodičů. Soužití ale neklapalo, a tak se necelý měsíc před vraždou přestěhovali do vlastního bytu.

Nácar připustil, že v dospívání užíval heroin, pervitin a marihuanu, s čímž podle vlastních slov sám přestal. Ve 20 letech začal pít ve větším množství alkohol, za což ho později vyhodili z práce. Poté se živil brigádně doplňováním zboží a z alkoholismu se několik měsíců ambulantně léčil v Mělníku. Po přestěhování do Prahy léčbu nenastoupil, což dnes sváděl na přítelkyni. "Vyhrožovala mi, že už neuvidím malou, že mě úplně odepíše," tvrdil.

Matka zavražděného dítěte popsala, že po nočním návratu z práce našla doma Nácara spícího pod stolem a dcerku celou od krve ležící bezvládně na zemi. Řekla, že pro to, co se stalo, vůbec nemá vysvětlení. Den se prý předtím odvíjel zcela normálně, partneři se nepohádali. Na dotaz soudu připustila, že na druha už jednou volala policii, když se na Silvestra opil.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dětské skupiny změní jméno na jesle. Platit je má stát, plánuje…

22.09.2019 15:00 Dětské skupiny by se mohly od roku 2021 přejmenovat na jesle. Stát by jim na místo pro dítě do tří…

Dušnost není znakem stáří. Může jít o vážnou nemoc, která se projeví i na…

21.09.2019 21:58 Aktualizováno Zadýchávání, které pacienti považují za běžnou součást stárnutí, může signalizovat vážnou plicní…

Na Jablonecku hořela paseka, s hašením pomáhal vrtulník

21.09.2019 20:45 Aktualizováno Hasiči u Železného Brodu na Jablonecku dnes přes tři hodiny likvidovali požár paseky v těžko…

Neštěstí v Brně: Muže zasáhl elektrický výboj, utrpěl rozsáhlé popáleniny

21.09.2019 16:14 Elektrický výboj dnes na brněnském hlavním nádraží zranil člověka. Utrpěl popáleniny na 30…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama