Výbuch v Břeclavi: Dva muži těžce zraněni, 30 lidí evakuováno

Dva lidé se dnes těžce zranili při výbuchu v bytě v bytovém domě v Břeclavi. Oba muži skončili s popáleninami v nemocnici. Policie ve spolupráci s hasiči evakuovala 30 lidí. Co bylo příčinou výbuchu a jaká vznikla škoda, vyšetřovatelé zjišťují.

Hasiči
doporučujeme

Hasiči přijali v 11:45 oznámení o výbuchu a také požáru v ulici Na Zahradách. "Zatím nevíme, co přesně vybuchlo, následný požár ale nenastal. Uzavřeli jsme přívod plynu," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Hasiči na místo povolali statika, podle kterého je dům nadále obyvatelný, nikoliv ale zasažený byt.

Záchranná služba se na místě postarala o dva zraněné muže. Mluvčí záchranářů Michaela Bothová uvedla, že jsou těžce popálení. Jednoho z nich záchranáři převezli sanitkou na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice Brno, druhého transportovali letecky na řízené ventilaci do ostravské nemocnice.

Případem se zabývá policie. "Ve spolupráci s hasiči jsme provedli evakuaci 30 osob a záchranáři se na místě ujali dvou zraněných mužů. Zajišťujeme místo události pro práci hasičů a později, jakmile to okolnosti dovolí, budeme s odborníky zjišťovat okolnosti a příčiny výbuchu," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dnes v noci se mění čas. Češi si o hodinu déle pospí

24.10.2020 11:49 Dnes v noci začne platit zimní čas. Ve tři hodiny v noci na neděli se posunou hodiny zpět na 02:00…

Lidé se sesypali na restauraci Rio's. Kvůli Prymulovi jí likvidují pověst

23.10.2020 22:03 Aktualizováno Restaurace Rio's, v níž se navzdory platnému zákazu nacházel ve středu večer ministr zdravotnictví…

Schůzka Prymuly s Faltýnkem zaskočila Vyšehradskou kapitulu, děkan o ničem…

23.10.2020 15:19 Vyšehradskou kapitulu zaskočila informace o schůzce ministra Romana Prymuly a šéfa poslanců ANO…

Česká televize prodlužuje vysílání programu ČT3, jeho obliba mezi důchodci…

23.10.2020 13:02 V souvislosti s druhou vlnou pandemie koronaviru prodlužuje Česká televize (ČT) vysílání programu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama