Vyplavené domy, zničená auta. Víkendové bouřky napáchaly škodu za desítky milionů

Víkendové bouřky způsobily klientům pojišťoven stovky škod za desítky milionů korun. Jde zejména o vytopené sklepy a garáže, kroupy poničily střechy a karosérie aut. Nejpostiženější oblasti byly v jižních Čechách, na Olomoucku a na Vysočině, vyplývá z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami.

Bouřky, ilustrační fotografie
doporučujeme

Generali Česká pojišťovna má po víkendových bouřkách a přívalových deštích, které vyústily v bleskové povodně, k dnešním 10:00 od klientů nahlášeno 470 škod za 30 milionů korun. "Klienti nám hlásí své škody nejvíce z Jihočeského kraje, Olomouckého kraje a z Vysočiny. Z živlů škodily především přívalové deště a krupobití. Ty způsobily nejčastěji zatopené sklepy a garáže, kroupy pak ničily střechy, fasády, skleníky ale i automobily," řekla ČTK mluvčí pojišťovny Ivana Buriánková.

Kooperativa k dnešnímu poledni eviduje 220 škod, jejich celkovou výši nyní odhaduje na 15,4 milionu Kč. Celkem 192 škod za 14,6 milionu Kč klienti hlásili v pojištění majetku, většinou šlo o vyplavené domy a domácnosti nebo škody způsobené kroupami. Na 28 škod za 800 tisíc Kč, které většinou na vozidlech způsobily kroupy, vznikly v havarijním pojištění. Škody klienti hlásí hlavně z Olomoucka, z obcí Šumvald a Troubelice a z Jindřichohradecka. Nejpostiženějšími kraji jsou Jihočeský, Olomoucký a Vysočina, uvedl mluvčí pojišťovny Milan Káňa.

Uniqa do 11:00 registrovala škody, z nichž třetinu tvořila poškozená auta a dvě třetiny stavby, hlavně rodinné a rekreační domy. Škody na objektech byly podle mluvčí Evy Svobodové způsobené velkou vodou, zatečením, krupobitím. Celková škoda zatím šplhá ke třem milionům korun.

První stovky škod z víkendových bouřek má i ČSOB Pojišťovna. "První hlášení se vztahovala k sobotním kroupám v jižních Čechách, konkrétně okolí Jindřichova Hradce, Třeboně, Nové Bystřice a Slavonic. Pak se přidala ještě část Vysočiny," uvedl mluvčí Petr Milata. V neděli trápily přívalové deště a záplavy Olomoucko. Vesměs jsou hlášeny zatím malé škody. "Očekáváme do 100 až 150 pojistných událostí do pěti milionů korun. Lze ale očekávat, že tato částka vzroste kvůli zatím nevyčísleným zemědělským škodám z jižních Čech," podotkl Milata.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Říčanech hořel bytový dům, škoda je čtyři miliony korun

09.07.2020 19:04 V Říčanech u Prahy dnes odpoledne hořel řadový bytový dům. Jeden člověk se při požáru nadýchal…

Magistrát přestěhoval prvního klienta z domova Svojšice do Prahy

09.07.2020 18:22 Z domova sociální péče ve středočeských Svojšicích se do Prahy vrátil první z klientů. Karel Loub…

Koruna znehodnocuje. V červnu došlo k růstu meziroční inflace na tři…

09.07.2020 17:19 Meziroční inflace v červnu zřejmě mírně stoupla na tři procenta z květnových 2,9 procenta, odhadují…

Rektor ČVUT údajně navrhl, aby VŠ koupily Lidové noviny

09.07.2020 17:05 Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy