Vyplavené domy, zničená auta. Víkendové bouřky napáchaly škodu za desítky milionů

Víkendové bouřky způsobily klientům pojišťoven stovky škod za desítky milionů korun. Jde zejména o vytopené sklepy a garáže, kroupy poničily střechy a karosérie aut. Nejpostiženější oblasti byly v jižních Čechách, na Olomoucku a na Vysočině, vyplývá z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami.

Bouřky, ilustrační fotografie

Generali Česká pojišťovna má po víkendových bouřkách a přívalových deštích, které vyústily v bleskové povodně, k dnešním 10:00 od klientů nahlášeno 470 škod za 30 milionů korun. "Klienti nám hlásí své škody nejvíce z Jihočeského kraje, Olomouckého kraje a z Vysočiny. Z živlů škodily především přívalové deště a krupobití. Ty způsobily nejčastěji zatopené sklepy a garáže, kroupy pak ničily střechy, fasády, skleníky ale i automobily," řekla ČTK mluvčí pojišťovny Ivana Buriánková.

Kooperativa k dnešnímu poledni eviduje 220 škod, jejich celkovou výši nyní odhaduje na 15,4 milionu Kč. Celkem 192 škod za 14,6 milionu Kč klienti hlásili v pojištění majetku, většinou šlo o vyplavené domy a domácnosti nebo škody způsobené kroupami. Na 28 škod za 800 tisíc Kč, které většinou na vozidlech způsobily kroupy, vznikly v havarijním pojištění. Škody klienti hlásí hlavně z Olomoucka, z obcí Šumvald a Troubelice a z Jindřichohradecka. Nejpostiženějšími kraji jsou Jihočeský, Olomoucký a Vysočina, uvedl mluvčí pojišťovny Milan Káňa.

Uniqa do 11:00 registrovala škody, z nichž třetinu tvořila poškozená auta a dvě třetiny stavby, hlavně rodinné a rekreační domy. Škody na objektech byly podle mluvčí Evy Svobodové způsobené velkou vodou, zatečením, krupobitím. Celková škoda zatím šplhá ke třem milionům korun.

První stovky škod z víkendových bouřek má i ČSOB Pojišťovna. "První hlášení se vztahovala k sobotním kroupám v jižních Čechách, konkrétně okolí Jindřichova Hradce, Třeboně, Nové Bystřice a Slavonic. Pak se přidala ještě část Vysočiny," uvedl mluvčí Petr Milata. V neděli trápily přívalové deště a záplavy Olomoucko. Vesměs jsou hlášeny zatím malé škody. "Očekáváme do 100 až 150 pojistných událostí do pěti milionů korun. Lze ale očekávat, že tato částka vzroste kvůli zatím nevyčísleným zemědělským škodám z jižních Čech," podotkl Milata.

Česko si dnes připomíná výročí vzniku státu, politici se sešli na Vítkově

28.10.2021 11:30 Politici, zástupci armády i váleční veteráni si dnes u Národního památníku na pražském Vítkově…

Na Čechy doléhají finanční problémy. Jaké budou mít letos Vánoce?

28.10.2021 09:41 Zatímco loni se více než polovina Čechů ve výdajích na Vánoce proti předchozím letům neomezovala,…

EuroZprávy.cz s Městskou částí Prahy 2 odhalily pamětní desku generálu…

27.10.2021 22:01 Aktualizováno Armádnímu generálu Karlu Janouškovi se dostalo obrovské pocty. Vydavatelství INCORP a.s., do jehož…

MPO a ERÚ doporučují rychlý přechod od dodavatelů poslední instance

27.10.2021 17:25 Ministerstvo průmyslu a Energetický regulační úřad (ERÚ) doporučují, aby lidé co nejrychleji od…

Desítky tisíc bývalých klientů Bohemia Energy má smlouvy u nových…

27.10.2021 16:32 Desítky tisíc bývalých klientů Bohemia Energy, která ukončila činnost v polovině října, mají…

Obavy, že se nestihne jmenování soudců, pokládá ministerstvo za předčasné

26.10.2021 13:55 Obavy, že by do konce roku nemusela být v souvislosti s hospitalizací prezidenta Miloše Zemana…

Za užití pyrotechniky na stadionech může nově hrozit pokuta i zákaz vstupu

26.10.2021 11:59 Aktualizováno Lidé, kteří během sportovních utkání použijí pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až…

Dívka, která utrpěla zranění v autobusu odneseném tornádem, se s následky…

26.10.2021 10:40 Čtrnáctiletá Silvie z Moravské Nové Vsi na Břeclavsku, která v červnu utrpěla těžká zranění v…

Stát zvažuje zákaz vstupu do práce neočkovaným nebo netestovaným

25.10.2021 22:02 Aktualizováno Ministerstva podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) zvažují úpravu zákonů tak, aby zaměstnanci…

Pětině Čechů na konci měsíce nestačí peníze

25.10.2021 16:52 Pětina Čechů na konci měsíce nevyjde s penězi, chybí jim obvykle kolem 2000 korun. Na 69 procentům…

Související:

Právě se děje

reklama