Xaver Veselý vrací úder Hrušínskému: to vy určujete kdo je hoden a kdo ne? Omluvte se...

Moderátor Luboš Xaver Veselý čelí kritice kvůli tomu, že internetová televize, ve které působí, uzavřela smlouvu s Pražským hradem. Spolupráci mu vyčítá například herec Jan Hrušínský, který moderátorovi poslal vzkaz. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Jan Hrušínský představuje obálku knihy o Divadle Na Jezerce
doporučujeme

Jak vás již server EuroZprávy.cz informoval, moderátor Luboš Xaver Veselý čelí ostré kritice kvůli tomu, že server XTV, kde působí, uzavřel smlouvu s Hradem na natočení asi deseti videí. Například herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se do Xavera Veselého pustil a tvrdí, že mu dnes nevadí „agenti StB, udavači, komouši a šmelináři“. Navíc mu vyčetl, že se chystá zasednout vedle „Jaklů, Petrovů a Žantovských“ do Rady České televize.

„Společnost zhrubla a změnila se k nepoznání. I veselý chlapík Xaver se změnil. Změnila se velká část naší země. Chlapíkovi Veselému náhle přestali vadit agenti StB, udavači, komouši a šmelináři s politikou všeho druhu. Komunismus a neuměle skrývané náckovství se dnes mnoha lidem přestává jevit jako ohrožení demokracie,“ uvedl Hrušínský na sociálních sítích s tím, že před lety sám s radostí ke Xaveru Veselému do pořadů chodil. 

Tím ale kritika nekončí. „Vedle podnikání s módními politickými trendy se Xaver náhle stal také moderátorem zábavného pořadu Českého rozhlasu. Hodinu nedávno veřejnoprávně bavil posluchače obhajobou kauz Andreje Babiše. S překvapením jsem sledoval tohoto veřejněprávního Xavera jako hosta Newsroomu ČT - a nevěřil jsem, kolik hrubosti a sprostoty je schopen v rozhovoru se ženou ze sebe ten veselý chlapík z někdejší Frekvence 1 dostat. Pak jsem zaznamenal, že nezávislost jeho XTV je placena Pražským hradem. Na příští rok má zřejmě slíbené místo v Radě České televize. Usedne po boku Jaklů, Petrovů a Žantovských, co v různých Radách mění demokracii k obrazu svému. Nebo koho vlastně...“ posteskl si Hrušínský.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. „Vážený pane Jan Hrušínský, přečetl jsem si Vaše stanovisko. Nevím, kde berete tu jistotu, že mi přestali vadit STBáci, šmelináři atd. Nepřestali. Jen si nedělám právo někoho soudit nebo kádrovat. Snažím se přistupovat k věcem tak, jak jsou. Necítím ani potřebu odsuzovat někoho za to, že si od komunistů např. vzal titul Národní umělec. Ta doba je pryč. Usednout do mediální rady vedle Jaklů, Petrovů a Žantovských. Co to je? Oni nejsou občané s právem sedět v mediálních radách? Máte na to nějakou komisi? Nebo jen určujete kdo je hoden a kdo ne?“ vrátil Hrušínskému úder Luboš Xaver Veselý.

Navíc podle něj herec neříká pravdu. „Kdybyste se alespoň zhruba zajímal o pravdu a fakta, musel byste vědět, že "nezávislost XTV je placena Pražským hradem" je čirá lež. Já už dva roky nemám s XTV žádný majetkový vztah a to že kolegové ve výběrovém řízení získají zakázku na výrobu videí pro Správu pražského hradu je naprosto v pořádku a to už proto, že s programem a obsahem XTV nemají vůbec nic společného. Je to stejné, jako když Vy pronajmete divadlo na společenskou akci nebo si žádáte o dotaci na fungování divadla. Víte, určitě si mnozí myslí, že by se peníze daňových poplatníků daly využít lépe...“ vzkázal mu moderátor.

I proto mu poradil, aby si prověřil okolnosti a fakta a omluvil se. „Ano, v řadě věcí s vámi nesouhlasím, v něčem ano a dost si cením Vaší odvahy jít s názorem ven. Vážím si Vás a byl bych velmi rád, kdyby to tak mohlo zůstat...“ dodal Xaver Veselý.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová opatření se dotknou i restaurací. U stolu bude moci být jen šest lidí

30.09.2020 17:20 V restauracích bude moci být od pondělí 5. října u jednoho stolu nejvýš šest lidí. Obchodů se podle…

Ambasáda USA apeluje na Američany v Česku, aby volili prezidenta

30.09.2020 15:46 Velvyslanectví Spojených států apeluje na Američany žijící v Česku, aby odevzdali své hlasy pro…

Volby 2020: ANO podle bookmakerů vyhraje ve většině krajů, souboj se čeká…

30.09.2020 15:41 Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše vyhraje víkendové krajské volby v osmi až devíti krajích ze 13.…

O volby drive-in není valný zájem ani v Praze. Zatím odhlasovalo 160 lidí

30.09.2020 15:38 Aktualizováno Zájem o hlasování z auta v Praze byl dopoledne poměrně nízký, vyšší zájem byl v poledních hodinách.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama