Z okna ve 12. patře kolejí v Praze vypadla dívka, na místě zemřela

Pražská policie od dnešního rána vyšetřuje příčiny a okolnosti pádu dvacetileté ženy z okna vysokoškolských kolejí v Břevnově. Dívka vypadla z okna ve 12. patře a následkům zranění na místě podlehla. ČTK to řekly mluvčí policie a záchranné služby Lucie Drábková a Jana Poštová. Zda byla dívka na kolejích ubytovaná, policie nesdělila.

Záchranná služba, ilustrační foto
doporučujeme

Neštěstí se stalo krátce po 6:00 v kolejích v Radimově ulici. Svědci události se podle Poštové pokoušeli podle telefonických rad operátorů tísňové linky dívku oživit. "Nicméně utrpěla po pádu tak závažná poranění, že nebyla slučitelná se životem, a na místě tedy zemřela," dodala mluvčí záchranné služby.

V noci na dnešek to nebyla jediná podobná událost u vysokoškolských kolejích v Praze. Krátce před půlnocí policisté asistovali i u pádu muže z prvního patra kolejí v Kamýcké ulici v pražském Suchdole.

V tomto případě nebyly ale následky pádu tak tragické. Muž lezl za svou přítelkyní do okna, uklouzl, spadl a utrpěl lehčí zranění, uvedla Drábková.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Lepší by bylo, kdyby ÚOOZ a ÚOKFK sloučeny nebyly, prohlásil končící…

13.06.2021 13:40 Končící nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se i po letech domnívá, že by bylo lepší, kdyby nebyly…

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama