Za silvestrovskou noc hasiči evidují o 179 požárů méně než loni

Hasiči v celé České republice od čtvrtečních 20:00 do dnešních 06:00 vyjeli k 86 požárům. Bylo to o 179 méně než loni. V první hodině Nového roku zasahovali u 33 požárů, zatímco loni jich museli likvidovat v tomto čase 108. Po půlnoci do 06:00 bylo nejvíce požárů v Praze, Středočeském a Ústeckém kraji. V tiskové zprávě to dnes uvedlo generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR (HZS).

Hasiči v akci, ilustrační foto
doporučujeme

Většinu požárů způsobila zábavní pyrotechnika, podle hasičů se ale převážně jednalo o drobnější požáry odpadu, křovin, hlavně tújí, zbytků pyrotechniky, krabic od těchto výrobků, popelnic a kontejnerů na odpad. Hořelo ale také na balkoně obytného domu, uvedla mluvčí generálního ředitelství HZS Nicole Studená.

Nejvíce požárů bývá na Silvestra tradičně v hlavním městě. Zdejší hasiči ale letos zažili jednu z nejklidnějších nocí za posledních deset let. V souvislosti s pyrotechnikou likvidovali 18 požárů. Mimo menší požáry například v Braníku zasahovali u požáru plastové části osobního automobilu, do které zapadla petarda.

Mezi pracovní náplň hasičů patří i záchrana zvířat. Královéhradečtí hasiči zachraňovali v podvečer na Silvestra kočku, která byla na stromě v asi 13 metrové výšce na Svatováclavském náměstí. Hasiči se k ní dostali pomocí automobilového žebříku a lezecké techniky. Kočku odchytili a podle Studené je za to kolemjdoucí odměnili potleskem.

 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Palach před svým protestem uvažoval o útoku na sovětského vojáka a vyzýval…

19.01.2021 22:00 Aktualizováno ROZHOVOR – V aktovce s sebou nosil pistoli, uvažoval, že by zaútočil na sovětského vojáka. Historik…

Dlužníci budou moci mít nezabavitelné peníze na zvláštním účtu

19.01.2021 21:27 Nezabavitelné peníze budou moci mít dlužníci v exekuci na zvláštním bankovním účtu. Příslušnou…

Skiareály požadují po vládě otevření, ideálně od soboty

19.01.2021 17:15 Skiareály a zástupci cestovního ruchu a sportu žádají vládu o otevření středisek, ideálně od této…

Pražané vyrazili pro dětské oblečení, fronty se netvořily

19.01.2021 16:33 Aktualizováno Pro dětské oblečení dnes dopoledne v Praze do znovuotevřených obchodů vyrazili rodiče i prarodiče.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama