Za vraždu v chatové oblasti dostal muž 22 let vězení. Způsob provedení se vymykal, řekl soudce

Na 22 let do vězení poslal dnes soud Filipa Vondráka, který podle obžaloby loni zavraždil na Táborsku muže. V chatové oblasti ho ubodal nožem. V souvislosti s případem byli obžalovaní další dva muži. Podle kriminalistů o vraždě věděli, neinformovali o tom policii a navíc s Vondrákem vykradli dům i garáž zavražděného. Za to soud uložil jednomu z nich vězení 2,5 roku, druhý dostal podmíněný trest. Rozsudek není pravomocný.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

"Způsob, jakým byl poškozený napaden, se vymyká. Dostáváme se do kategorie, kdy se jedná o zvlášť surový způsob," řekl dnes při odůvodnění trestu předseda senátu táborského soudu Petr Černý.

Tragédie se stala loni v srpnu. Kriminalisté zjistili, že obžalovaný po hádce napadl šestačtyřicetiletého muže nožem a několikrát jej bodnul. Po vraždě tělo ukryl na jednom pozemku a zamaskoval různými předměty, například větvemi a odpadem. Kriminalisté pak zavražděného našli několik dní po činu.

Podle testů má dvaadvacetiletý Vondrák inteligenční kvocient 70. "Je to hrubě podprůměrný intelekt. My jsme to dříve nazývali slaboduchostí," uvedl znalec z oboru psychologie Karel Netík. Podle něj je Vondrákova prognóza z psychologického hlediska směrem do budoucnosti značně nepříznivá. "Zvláště, pokud bude užívat alkohol," uvedl. Podle odhadu odborníku měl Vondrák v době činu v krvi 2,5 až 3,2 promile alkoholu. Netík řekl, že i tento fakt pomohl spustit agresivní jednání.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19: Psychologické sociální pasti a české roušky

06.04.2020 18:12 Sociální psychologie zná již přes 50 let fenomén sociální pasti. Jde o situaci, kdy jednotlivci…

Komentář lékaře: Přinesl covid-19 konec doby postfaktické?

06.04.2020 17:37 KOMENTÁŘ - Když jsme se ještě nedávno podivovali nad pojmem „doba postfaktická“, ani nás nenapadlo,…

Německo zatím nedá termín, kdy uvolní opatření. Kontroly na hranicích s ČR…

06.04.2020 15:50 Aktualizováno Německo zatím nezavede kontroly na hranicích s Českem, jak o tom uvažoval ministr vnitra Horst…

I zadlužený člověk se může stát poručníkem dítěte, rozhodl Ústavní soud

06.04.2020 12:34 I zadlužený člověk se může stát poručníkem dítěte, rozhodl dnes Ústavní soud (ÚS). Zastal se ženy,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy