Záchranáři v Beskydech pomáhali při dvou různých incidentech

Náročnou neděli mají za sebou záchranáři horské služby, kteří dnes v Beskydech souběžně museli pomáhat dvěma turistům. Na Velkém Javorníku zasahovali u kolapsu ženy a zároveň řešili i případ staršího muže, který se zranil po pádu do koryta Frankova potoka u Morávky na Frýdecko-Místecku. Novináře o tom informoval tiskový mluvčí horské služby Radek Zeman.

Přidejte svůj názor

Horská služba ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

K ženě s kolapsem horští záchranáři vyráželi na žádost záchranné služby. "Ihned jsme vyslali hlídku z Pusteven a ti poté asistovali zdravotníkům při prvotním ošetření pacientky. Jen pár chvil poté jsme dostali další výzvu k zásahu u muže, který si zřejmě při pádu do potoka způsobil zlomeninu nohy," uvedl dispečer Horské služby Beskydy Marcel Svoboda.

Zraněnému muži vyjeli na pomoc záchranné týmy ze stanic Javorový a Frýdlant nad Ostravicí. Zraněný muž byl na těžko přístupném místě. "Vše ještě zkomplikovalo turistovo zranění. Ukázalo se totiž, že po uklouznutí na mokrých kamenech má zlomeninu v krčku. To je velice bolestivé a tak jsme vzhledem k tomu a obtížnému terénu požádali o spolupráci vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy," uvedl Svoboda.

Kvůli silnému větru ale pilot musel přistát na půl kilometru vzdálené louce. "Lékař a záchranář tedy dorazili k pacientovi po zemi a převzali si jej. Pak naši členové muže vytáhli z hlubokého koryta a vozidlem horské služby ho transportovali k čekajícímu vrtulníku," doplnil náčelník Horské služby Beskydy Radan Jaškovský.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Propaganda, předlistopadová Česká televize, Moravec je prý špína... Na…

15.11.2019 22:10 Aktualizováno Fokus Václava Moravce vyvolal českém internetu bouřlivé reakce. V pořadu vystoupili slovenská…

Experti pochválili Česko za technologie. Veřejnost zkritizovali

15.11.2019 18:00 Česko se podle expertů za 30 let od listopadu 1989 výrazně posunulo v oblasti technologií. Zatímco…

Bude Česko platit kvůli Pelikánovi? Nikulin chce tučné odškodné

15.11.2019 16:45 Rus Jevgenij Nikulin, kterého ČR vydala ke stíhání do Spojených států, žádá po českém ministerstvu…

Protiromské nápisy v Letech: Obžalované usvědčil signál z mobilu, zaznělo…

15.11.2019 14:30 Aktualizováno Dva muži, které obžaloba viní, že loni umístili tabule s urážlivými nápisy o Romech v areálu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama