Zaměstnanec McDonald’s v Kladně má koronavirus, 11 lidí je v karanténě

V prodejně rychlého občerstvení McDonald’s v Kladně byl na začátku týdne potvrzen covid-19 u jednoho zaměstnance. Jedenáct lidí je v karanténě. Restauraci během dočasného uzavření vydezinfikovala profesionální služba a od úterka znovu funguje, řekli dnes ČTK mluvčí středočeské hygieny Dana Šalamunová a za McDonald’s Adam Rapák.

Restaurace
doporučujeme

"O znovuotevření této restaurace bylo rozhodnuto na základě konzultace s hygienickou stanicí," uvedl Rapák. Podle Šalamunové jsou lidé z karantény testováni, výsledky by měly být k dispozici v pátek, podle nich případně hygienici určí další opatření.

Ve Středočeském kraji je podle dnešních dat krajských hygieniků 195 lidí s onemocněním covid-19. Od začátku epidemie mělo nový koronavirus dle testů celkem 1438 lidí.

Hygienici na pátečním jednání krizového štábu Kutné Hory navrhnou zrušení zbylých mimořádných opatření kvůli koronaviru. Onemocnění se objevilo na začátku července v církvické pobočce firmy HR Partner CZE, její provoz byl uzavřen. Původně bylo nakažených 13, pak začali přibývat další. V posledních dnech se situace zlepšuje, další nakažení nepřibývají a stoupá počet uzdravených. Nyní je na Kutnohorsku 41 nakažených, minulý týden počet případů přesahoval padesátku.

Druhé místo se zvýšeným výskytem nemocných odhalili středočeští hygienici minulý týden v Čečelicích na Mělnicku. I tam se situace uklidňuje, izolované pracovníky zemědělské společnosti přesunula firma do nedaleké obce Kly, což se podle webu iRozhlas nelíbí místnímu starostovi. Nakažení byli přesunuti do ubytovny v katastru obce. Obec v pondělí na sociální síti uvedla, že o přistěhování nakažených do místních prostor nebyla informována. Mluvčí hygieny dnes ČTK řekla, že hygiena neovlivní, kam firma své pracovníky dá, jsou-li splněny všechny náležitosti. Hygienici podle ní na místě provedli i šetření. "Byla tam vydána opatření ohledně dezinfekce a nakládání s odpady," dodala Šalamunová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dokument k vycestování je součástí dokladů. Musí být vytištěn a fyzicky…

01.03.2021 22:04 Aktualizováno Řidiči, kteří budou od středy cestovat z jednoho okresu do druhého, se musejí policejním hlídkám…

Vláda zakázala stravování ve firemních jídelnách

01.03.2021 21:27 Stravování ve firemních jídelnách nebude možné. Vláda kvůli šíření covidu přijala opatření, které…

Autoservisy otevřely, zákazníky dovnitř ale nepustí

01.03.2021 15:27 Autoservisy dnes přes zpřísněné vládní omezení otevřely. Předávání vozů se zákazníky však probíhá…

Rok od pandemie: Naše připravenost zvládat krize je omezená, vláda nevidí…

01.03.2021 14:00 Aktualizováno ROZHOVOR – Uvrhla nás do nejistoty, zasáhla všechny vrstvy a z některých udělala fyzické agresory,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama