Zdravotní sestra Marešová vysoudila další odškodné, verdikt je zatím nepravomocný

Vydavatelství Vltava Labe Media (VLM) má zaplatit 100.000 korun zdravotní sestře Věře Marešové za to, že při informování o jejím případu novináři nerespektovali presumpci neviny. Nepravomocně o tom v úterý rozhodl Obvodní soud pro Prahu 5. Marešová po VLM v žalobě požaduje 2,6 milionu korun, vydavatelství jí ještě před zahájením soudních jednání uhradilo 100 tisíc korun.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Právní zástupce Marešové v minulosti u obvodního soudu uvedl, že částka, kterou Marešová v žalobě požaduje, má nahradit útrapy, které jí články způsobily. Působit má i preventivně.

Podle Seznam Zpráv právník zváží, zda se proti rozsudku odvolá. Zástupkyně vydavatelství dříve u soudu řekla, že několik článků sice bylo "špatně koncipovaných", šlo ale podle ní jen o ojedinělé případy. I proto ale vydavatelství ženě část peněz uhradilo.

Marešová podala žaloby i na další vydavatelství. Ve dvou sporech již soudy vynesly pravomocný rozsudek, Czech News Centrer musí ženě uhradit 900.000 korun, ve čtvrtek také pražský městský soud rozhodl, že TV Nova ženě zaplatí 1,2 milionu korun. Mluvčí Novy uvedla, že televize bude rozsudek respektovat, případný další postup zváží po doručení písemného vyhotovení rozsudku.

Obžaloba Marešovou vinila z toho, že v letech 2010 až 2014 podávala pacientům v rumburské nemocnici silné dávky draslíku, po kterých jim selhalo srdce. Marešová byla obviněna ze šesti vražd, soudy ji osvobodily. Nepodařilo se prokázat, že se skutky staly.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragédie v Brně: Při požáru železničního vagonu uhořeli čtyři lidé

31.10.2020 15:23 Aktualizováno Při požáru železničního vagonu v Brně uhořeli v noci na dnešek čtyři lidé. ČTK to řekl mluvčí…

Dušičky: Na hřbitovy v Brně vyrazily davy návštěvníků, všichni měli roušku

31.10.2020 14:30 Zaplněná parkoviště jsou před brněnskými hřbitovy, kam dnes v hojném počtu zavítali návštěvníci…

Policie vypátrala pohřešovanou ženu a její osmiměsíční dítě

31.10.2020 12:07 Policie odvolala pátrání po šestadvacetileté ženě z Halenkovic na Zlínsku a její osmiměsíční dceři.…

Policie hledá svědka tragické nehody na Pardubicku, zahynuli při ní čtyři…

31.10.2020 10:52 Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama