Že je mu 16? Vypadá na 40. Česká policie pátrá po Afghánci, politici jen kroutí hlavou

Čeští policisté pátrají po Rassolu Mohammadovi původem z Afghánistánu. Informace o něm zveřejnila policie na svých stránkách. Pátrání zaujalo i některé české politiky – především protože, hledaný cizinec rozhodně nevypadá na 16 let. Právě tolik mu totiž podle policejní databáze je.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

pohřešované osoby
doporučujeme

Policisté vyhlásili 20. října pátrání po Afghánci Rassolu Mohammadovi, který má podle databáze 173 centimetrů, hubenou postavu, černé vlasy, hnědé oči a 16 let. Jenže jak policie zároveň dodává, hledaný vypadá spíše na 40 let.

To zaujalo i europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), který se o případu rozepsal na facebooku. „Pamatujete si, jak jsem informoval o podvodech migrantů s věkem? Tady máte nádherný příklad, který dnes zveřejnila policie ČR na svých stránkách,“ uvedl v souvislosti s hledaným cizincem.

„Policie ČR totiž vyhlásila pátrání po muži, kterému má být údajně 16 let, nicméně jak se níže dozvíte, zdánlivý věk je 40 let. Obrázek si udělejte sami... podle mě mu 16 rozhodně není. Důvod, proč migranti uvádí nižší věk, než jim skutečně je, jsou výhody spojené s nezletilostí. Tím, že různé neziskovky a tzv. humanisté se snaží zabránit tomu, aby policie měla možnost prověřovat skutečné stáří žadatelů o azyl se dostáváme do situace, že si každý může napsat do dokladů nejen věk, ale i jméno, které chce a nikdo to prostě neprověří. A to se musí změnit,“ burcuje Zdechovský.

A podobný, i když mnohem stručnější komentář k případu vydala i pražská buňka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). „Pomozte prosím hledat sedmáctiileté dítě! Potuluje se někde po Praze,“ ironicky k pohřešovanému muži napsali Okamurovci.

Loading...
Vstupte do diskuze (25)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kuba směřuje ke změně režimu, míní režisér Pérez. Promluvil i o vztazích s…

23.02.2020 10:34 Kuba už udělala důležitý krok na cestě k jinému režimu tím, že má civilního prezidenta, domnívá se…

V Česku se 29. února rodí zhruba 300 dětí. Láká neobvyklé datum ke svatbám?

23.02.2020 10:18 V poslední únorový den přestupného roku přichází v Česku na svět kolem tří stovek dětí. Datum…

Kynologem roku 2019 je Alena Smolíková, uspěla i v kategorii dogdancing

22.02.2020 21:25 Kynoložkou roku 2019 se stala Alena Smolíková, mistryně Evropy v takzvaném dogdancingu, kdy psovod…

Začala tradiční Matějská pouť. O které atrakce je největší zájem?

22.02.2020 16:26 První tisíce dětí i dospělých vyrazily na pražské holešovické Výstaviště, kde dnes začala Matějská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama