Žena porušila karanténu. Od soudu si odnesla tříletý trest

Renáta Gažová měla v květnu pozitivní test na koronavirus a hygienici jí nařídili povinnou karanténu. 32letá ale doma nezůstala, čímž podle žalobce porušila pravidla. Od soudu si proto odnesla podmínku na tři roky se čtyřletým odkladem.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Gažová i přes nařízenou 14denní karanténu jela taxíkem do nemocnice bez roušky vyzvednout svou matku a cestou se zastavila v obchodě.

"Společně s matkou se pohybovala na ulici před domem mezi lidmi, a to opět bez nasazených roušek," uvedl podle České televize státní zástupce Aleš Boháč.

Jelikož žena nedodržela pravidla týkající se karantény během nouzového stavu, hrozil jí až osmiletý trest odnětí svobody.  Šlo o první případ v Moravskoslezském kraji, který se dostal před soud.

Soudkyně jí nakonec vyměřila podmínku na tři roky se čtyřletým odkladem. "Informace poskytnuté krajskou hygienickou stanicí byly rozsáhlé a mohlo dojít k tomu, že obžalované nebyly zcela jasné," uvedla soudkyně Okresního soudu v Novém Jičíně Ivana Šostáková.

Hygienici v kraji v současnosti nejvíce řeší mírnější přestupky jako například porušení povinnosti nosit roušky. Aktuálně evidují 1400 takových případů. Nejčastěji udělují pokuty do 5000 korun.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauza podezřelé zakázky v Lánské oboře: Začal soud, Balák vinu odmítá

22.10.2020 16:36 Aktualizováno Kladenský soud dnes začal projednávat kauzu údajného ovlivnění zakázky v Lánské oboře. Mezi…

Požár zachvátil velkou halu se senem na Jesenicku, škoda jde do milionů

22.10.2020 15:48 Aktualizováno V Mikulovicích na Jesenicku zasáhl dnes ráno požár halu s uskladněným senem. Na místo se sjelo…

V noci na neděli se změní čas, budeme spát o hodinu déle

22.10.2020 13:06 O nadcházejícím víkendu začne platit zimní čas. Ve tři hodiny v noci na neděli se posunou hodiny…

Výrobce nanoroušek v době pandemie nestíhá. Život nám ztrpčují asijské…

22.10.2020 12:35 ROZHOVOR – Jsou zaveleni prací a nestíhají. Spoluzakladatel firmy nanoSPACE Jiří Kůs přiznává, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama