ZOO Praha otevřela vnitřní expozice a pavilony, návštěvníci musí nosit roušku

Zoologická zahrada v Praze dnes otevřela vnitřní expozice a pavilony, návštěvníky dál čekají některá omezení. Botanická zahrada v pražské Troji otevře návštěvníkům svůj skleník Fata Morgana v úterý 26. května. ČTK to dnes sdělili mluvčí zahrad. Datum dalšího rozvolnění bezpečnostních opatření v zahradách stanovila vláda na dnešek.

Ilustrační foto
doporučujeme

V pražské zoo je vstup do pavilonů a vnitřních expozic možný za dodržení stanovených omezení. "Před vstupem je povinná dezinfekce rukou, uvnitř je nutné mít zakrytá ústa a nos a dodržovat rozestupy alespoň dva metry s výjimkou rodin," uvedla zoo na svých webových stránkách.

Podle mluvčí Zoo Praha Heleny Petákové bude počet návštěvníků ve vnitřních prostorách v případě potřeby regulován zaměstnanci zoo. Doplnila, že nadále nebude možný vstup do průchozí expozice lemurů. Podle mluvčí zde za běžného provozu dochází k přímému kontaktu mezi zvířaty a návštěvníky.

Ve venkovních prostorách budou muset mít návštěvníci i zaměstnanci zahrady roušku tehdy, pokud se přiblíží ke skupině alespoň dvou lidí na vzdálenost menší než dva metry. V zoo se otevřou pokladny a restaurace. Vstupenky již tak nebude nutné zakoupit výhradně on-line cestou, jako tomu bylo doposud.

Zoologická zahrada v Troji se poprvé otevřela 28. září 1931. Do zoo loni zavítalo 1,456.526 návštěvníků. Chová přes 670 druhů zvířat.

Skleník Fata Morgana v trojské botanické zahradě se otevře v úterý 26. dubna a nabídne nové druhy orchidejí či begonií, uvedla mluvčí Klára Hrdá. "Čas, kdy byl skleník nuceně uzavřený pro veřejnost, jsme využili k tomu, abychom provedli několik významných zásahů do výsadeb," uvedl již dříve ředitel botanické zahrady Bohumil Černý. Skleník Fata Morgana bude pravidelně vždy v pondělí uzavřený.

Botanická zahrada v Troji byla založena v roce 1969. Venkovní expozice se rozkládají na ploše téměř 25 hektarů. V areálu mohou návštěvníci vidět 15.000 druhů stromů a květin.

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zpřístupní skleník v úterý 2. června. "V tuto chvíli upravujeme interiéry tak, aby vyhovovaly bezpečnostním předpisům," uvedl ředitel zahrady Ladislav Pavlata. Ve zdejším skleníku, jehož návštěva je zpoplatněná, jsou k vidění například kaktusy, cykasy, palmy či tropické kapradiny.

Zahrada, která je součástí Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, má rozlohu 3,5 hektaru a ročně ji navštíví asi 100 000 návštěvníků. Vyplývá to z informací na webu.

Zahrady se kvůli bezpečnostním opatřením proti nemoci covid-19 uzavřely veřejnosti 13. března. Znovuotevřít venkovní prostory mohly podle vládních nařízení v pondělí 27. dubna.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi si hotely v Praze na léto rezervují většinou na poslední chvíli

05.07.2020 14:57 Hotelové řetězce v Praze mají většinu rezervací zatím od tuzemských cestovatelů. Pobyty si…

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 100 lidí

04.07.2020 21:01 Aktualizováno Hasiči dnes v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v…

Lidem věřícím dezinformacím nemá smysl oponovat, shodli se účastníci…

04.07.2020 10:14 REPORTÁŽ - Českem se šíří dezinformace a konspirační teorie o sítích 5G. Například město Jeseník…

Češi v červnu polevili v opatřeních proti covidu, ukázal průzkum

03.07.2020 19:06 Lidé v Česku v červnu polevili v opatřeních proti šíření nemoci covid-19. Většina už neomezovala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy