ZOO Praha se potýká s propadem návštěvnosti, ztráty jdou do desítek milionů

Pražskou zoologickou zahradu navštívilo letos zatím přes 800.000 návštěvníků. Přes toto číslo se návštěvnost dostala dnes, kdy zahradu navštívilo 5344 lidí. Loni ke stejnému datu měla zoo návštěvnost přes 1,155 milionu. Údaje dnes na twitteru zveřejnil ředitel zoo Miroslav Bobek.

Ilustrační foto
doporučujeme

Zoologické zahradě letos chybí hlavně turisté, na jaře navíc byla déle než měsíc uzavřena kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru.

Zoologická zahrada byla kvůli vládním opatřením proti nemoci covid-19 uzavřena pro veřejnost od 13. března. Znovu otevřela 27. dubna, kdy lidé mohli do venkovních expozic. Vnitřní expozice a pavilony jsou návštěvníkům přístupné od 25. května. V době omezeného provozu byl limitovaný počet návštěvníků, zoo mohlo navštívit 8500 lidí denně.

Finanční ztrátu, která vznikla od uzavření vládní vyhláškou do doby jejího znovuotevření v dubnu, zoo odhadovala asi na 37 milionů korun. Další finanční ztráty vznikly omezením počtu návštěvníků v dalších měsících.

Situace kolem šíření koronaviru se ale v hlavním městě od minulého týdne výrazně zhoršuje. Podle šéfky pražských hygieniků Zdeňky Jágrové není nyní u více než poloviny nových případů jasný původ nákazy, a jde tedy o takzvané komunitní šíření. Na aktualizované mapě regionů podle rizika nákazy covidem-19 je Praha na nejhorším červeném stupni.

Vzhledem k tomu, že primáti mohou onemocnět covidem stejně jako lidé, je ode dneška veřejnosti uzavřena Indonéská džungle a expozice lemurů. Důvodem je to, že orangutani a makaci sdílejí v Indonéské džungli s návštěvníky jeden uzavřený prostor. Ve venkovní expozici lemurů se k nim lidé zase přibližují na minimální vzdálenost. Pavilon goril zůstává přístupný, gorily jsou za sklem a venku v dostatečné vzdálenosti od lidí.

Zoologická zahrada v Troji se návštěvníkům poprvé otevřela 28. září 1931. Loni do ní přišlo 1,456.526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hejnová a Česká pošta uzavřely smír ve sporu o známku

30.10.2020 08:40 Atletka Zuzana Hejnová a Česká pošta uzavřely smír ve sporu, který se týkal známky vydané k…

Musíte při zákazu nočního vycházení ven? Noste dokument, který váš pobyt…

29.10.2020 22:00 Aktualizováno Vybíjejí si na nich vztek. Strážníci v metropoli se po vyhlášení dalších vládních restrikcí…

V Ostravě se srazily tramvaje, zranili se čtyři lidé

29.10.2020 21:00 Aktualizováno Čtyři lidé byli dnes zraněni při nehodě dvou tramvají v ostravské městské části Poruba. Nehoda se…

Manželka hradního kancléře Mynářová bude mít rozhlasový pořad

29.10.2020 17:05 Manželka hradního kancléře Alexandra Mynářová bude mít vlastní pořad v Českém rozhlase (ČRo). Uvedl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama