Zoufalá babička ze Slovenska napsala dopis Zemanovi. Žádá, aby zakročil

Sedmašedesátiletá Slověna Anna poslala dopis prezidentovi Miloši Zemanovi. Žádá v něm, aby zastavil výkon rozsudku Krajského soudu v Brně, podle kterého musí její teprve jedenáctiletá vnučka nastoupit do krizového centra.

Přidejte svůj názor 129 komentářů

Miloš Zeman
doporučujeme

Anna se na Zemana obrátila se žádostí, aby zastavil rozsudek, který v listopadu vydal Krajský soud v Brně. Podle něj má být její vnučka Alexie krátce před Vánocemi umístěna do krizového centra.

V něm se má podle Blesku zbavit strachu z otce, kterého viděla mlátit svou maminku. Babička ale tvrdí, že podmínky jsou katastrofální. "Jsou horší než v 1. stupni nápravného zařízení pro vězně! Mám velké obavy, že to vnučka psychicky nezvládne a může se stát velká tragédie," uvedla.

"Blíží se nejkrásnější svátky roku – Vánoce. Nechtěli bychom je prožít s pláčem a ve smutku. Chceme je strávit se svou vnučkou. Pomozte, prosím, mojí vnučce a celé rodině," cituje server z dopisu matku Alexiny mámy.

Babička také píše, že se dívka svého otce bojí a nenávidí ho. Byla totiž prý svědkem, jak otec její matce způsobil těžké ublížení na zdraví a několik hodin ji znásilňoval. 

"Jde jen o pomstu bývalého manžela mé dcery. Když se mu nepodařilo zlomit bývalou, chce se pomstít přes dítě, což je velmi smutné," dodala babička.

Server tvrdí, že podle rozsudku má být Alexia umístěna na půl roku do krizového centra, kde se má setkávat každou sobotu s otcem a každou neděli s matkou.

Příští rok v létě má být poté umístěna do výchovy k otci. Podle soudu si totiž otec stěžoval, že mu matka brání v kontaktu se svou dcerou.

Loading...
Vstupte do diskuze (129)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci mají velký problém. Skoro nikdo o něm ale neví

21.01.2020 21:02 Aktualizováno Čeští senioři se setkávají s týráním. Ačkoliv se této problematice věnuje v Česku více než tři sta…

Vejprty po smrtícím požáru: Vyšetřování na místě skončilo, nastupuje četa…

21.01.2020 17:11 Aktualizováno Policie ukončila vyšetřování na místě požáru v domově pro mentálně postižené ve Vejprtech na…

Zavlečení nového koronaviru do Evropy? Češi dostali varování

21.01.2020 16:59 Při cestě do čínského města Wu-chan radí české ministerstvo zahraničí kvůli šíření nového…

Zemřel artista Otto Bubeníček (†76), otec slavných dvojčat tanečníků

21.01.2020 16:14 Ve věku 76 let zemřel dnes v pražské Thomayerově nemocnici někdejší cirkusový artista a otec…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama