"Válka" o nohy: Letadla nouzově přistávají, cestující se perou

Boston - V letadlech amerických aerolinií se svádí tuhé "boje". Pasažéři si vynucují prostor pro nohy násilím nebo zakázanými pomůckami. Takové spory mnohdy vedou k tomu, že jsou stroje nuceny nouzově přistát.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Pařížan Edmond Alexandre (61) se ve čtvrtek na letu společnosti American Airlines z Miami do francouzské metropole tak rozčílil, když cestující před ním sklopila opěradlo svého křesla, že se dostal do konfliktu i s posádkou. Ta se rozhodla pro mezipřistání v Bostonu, kde ho podle místního prokurátora čeká soud.

Při nedělním letu společnosti United Airlines z Newarku do Denveru použil jeden z cestujících pomůcku zvanou Knee Defender (Ochránce kolen), kterou zablokoval sklopení sedadla před ním.

Pomůcka je zakázaná a letuška požádala o její odstranění, což ale muž odmítl. Žena sedící před ním mu chrstla sklenici vody do obličeje a hádka se tak vyhrotila, že pilot přistál v Chicagu a oba vysadil.

Žilní trombóza vzniká všude, kde je dlouhou dobu malý prostor pro sezení – letadlo, vlak, autobus, když cesta trvá déle než 5 hodin nebo let přes 5.000km. Nehybností je omezená činnost svalů a žilně-svalové pumpy, která vraccí krev k srdci. Krev stagnuje a městná se v sinusech žilních chlopní bércových žil a svalových žil lýtka. Například při čtyřhodinovém letu se zvýší objem končetiny cca o 4%, píše elekarnice.cz.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piloti namol? Japan Airlines hasí skandál, testy na alkohol budou přísnější

17.11.2018 13:00 Letecká společnost Japan Airlines zavádí nový systém dechových zkoušek na alkohol, napsal dnes list…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama