Nebe nad Evropou ve stávce: Nelétají Air France, vyhrožuje Lufthansa

Paříž/Německo - Pokud plánujete let do zahraničí, oveřte si, s jakou společností poletíte. Dnes vstoupili do stávky piloti ve Francii a k podobnému kroku se chystají i ti němečtí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Důvodem stávky francouzských pilotů jsou spory ohledně podmínek spojených s rozšiřováním činnosti nízkonákladových aerolinek Transavia, dceřiné firmy Air France. Odbory se obávají, že plánované rozšiřování by mohlo vést k propouštění a snižování platů.

Air France podle svého víkendového sdělení předpokládá, že bude dnes schopna zajistit 48 procent letů. Stávka se dotkne pražského letiště. Podle jeho vyjádření byl zrušen dnešní večerní let do Paříže a z Paříže.

Piloti největších německých aerolinek Lufthansa vyhlásili stávku na úterý. Protestní akce potrvá od 09:00 do 17:00 SELČ a podle odborového svazu Vereinigung Cockpit (VC) by měla postihnout dálkové lety, které odlétají z Frankfurtu nad Mohanem.

Není jasné, zda se stávka nějak dotkne leteckého spojení mezi Německem a Českem. Před deseti dny bylo kvůli stávce pilotů Lufthansy několik spojů mezi Prahou a Frankfurtem zrušeno.

"Chceme si touto stávkou vydobýt novou kolektivní smlouvu o důchodovém programu," uvedl v tiskovém prohlášení mluvčí svazu VC Jörg Handwerg.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama