Prahu opouští další aerolinky, tentokrát Air Moldova

Praha - Největší moldavská letecká společnost Air Moldova odchází po 11 letech z Prahy a ruší všechny své linky do českého hlavního města. Ve čtvrtek o tom informoval specializovaný server planes.cz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Spojení z Kišiněva ukončí aerolinky 11. července, podle letového řádu jsou všechny lety Air Moldova po tomto datu zrušeny. Linku Kišiněv - Praha provozuje moldavská letecká společnost od července 1999, kdy na ní nasadila Antonov 24. V současnosti na této trase létá třikrát týdně s letadlem Embraer 120.

Po nízkonákladové letecké společnosti Ryanair, která svůj odchod z pražského letiště kvůli vysokým letištním poplatkům a nízkému zájmu cestujících oznámila už dříve, jsou moldavské aerolinky další společností, která z Prahy letos odchází. Polovinu svých linek z českého hlavního města omezí také maďarská společnost Wizz Air.

Naopak ve čtvrtek spojení s Prahou zahájily dubajské Emirates, v polovině července by měly pravidelní letecké spojení s Prahou s Baku zahájit Azerbaijan Airlines.

Společnost Air Moldova, která byla založena v roce 1993, je plně ve vlastnictví státu. V roce 2001 společnost zařadila do své flotily letoun Embraer 145, který byl prvním západním strojem v její flotile. Nyní kromě nového Embraeru 190 a malého Embraeru 120 provozují aerolinky tři Airbusy A320. Společnost v současnosti pravidelně létá z hlavního města Kišiněv do 19 destinací v Evropě, v čemž je započítána ještě také Praha.

Loading...
Témata: letectví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama