Letadlo Air France nouzově přistálo kvůli bombě

Recife - Letoun společnosti Air France směřující z Rio de Janeiro do Paříže musel nouzově přistát ve městě Recife na severovýchodě Brazílie kvůli hlášení, že na jeho palubě je bomba. V neděli o tom informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Boeing 747 převážel 405 cestujících, které obsluhovalo 18 členů posádky.

„Air France potvrzuje, že posádka dostala za letu hlášení o tom, že se na palubě může nacházet výbušné zařízení,“ uvedl mluvčí francouzského dopravce.

Po přistání v Recife byli cestující evakuováni. Příslušníci místních bezpečnostních sil se dali do prohlídky stroje. Žádnou bombu však nakonec nenašli.

Letadlo odletí do Francie, jakmile dostane povolení ke startu.

Na stejné letecké lince Air France loni u severovýchodního pobřeží Brazílie havaroval Airbus A330. Letoun startoval z mezinárodního letiště Rio de Janeiro 31. května 2009, do Paříže měl dopravit 228 lidí. Kontakt s posádkou byl přerušen po čtyřech hodinách letu, když se stroj nacházel nad Atlantikem.

Pád francouzského airbusu se tehdy stal největší leteckou tragédií za posledních osm let a vůbec největší katastrofou, jakou zažila společnost Air France za celou dobu své existence.

Loading...
Témata: letectví | Brazílie | bomby
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama