V Praze přistálo největší dopravní letadlo +VIDEO

Praha - Největší dopravní letadlo, Airbus A380, přistálo ve středu 1. července v Praze na letišti Václava Havla. Vládce nebes zavítal na pražské letiště teprve počtvrté. V rámci oslav pěti let od otevření linky z Dubaje jej v Praze představila letecká společnost Emirates.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Airbus A380 vstoupil do služby v roce 2007. V současné době jich po světě létá jen něco málo přes 160 kusů. Společnost Emirates sama provozuje 60 kusů v konfiguracích pro 489 nebo 517 cestujících ve třech třídách. Na palubu se ale vejde až 880 cestujících. Stroj měří přes 72 metrů, je vysoký 24 a půl metru a křídla mají rozpětí 80 metrů.

Zdroj: YouTube

Do Prahy už Airbus A380 zavítal třikrát. Poprvé jej na ruzyňském letišti představila v říjnu 2011 německá společnost Lufthansa v rámci oslav 45. výročí působení na pražském letišti.

V listopadu 2012 musel v Praze neplánovaně přistát airbus Emirates na lince z Dubaje do Amsterdamu, protože jedna z cestujících během letu zkolabovala. Potřetí se airbus v Praze ukázal vloni v březnu, když jej do Prahy poslal Korean Air. Ten plánoval i pravidelné nasazení tohoto typu na linku mezi Prahou a Soulem.

Pražské letiště proto v předchozích měsících prošlo výraznou rekonstrukcí. Stojánka 14 na konci nástupního prstu B byla upravena a byl k ní přistavěn třetí nástupní most, který umožní nástup přímo do horního patra dvoupatrového airbusu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama