Strach z další MH17? Kvůli Islámskému státu čeká dopravu čeká zásadní změna

Hongkong - Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) minulý týden vydala varování před nebezpečím panujícím na Blízkém východě. Boje s radikály Islámského státu podle ní mohou představovat riziko pro dopravní letadla, která nad oblastí prolétají.

Přidejte svůj názor

Air France, ilustrační foto
doporučujeme

Řada leteckých společností v návaznosti na varování EASA zvažuje odklon letecké dopravy přes jiná úzamí. K zásadní změně v dopravě přistoupila například asijská společnost Cathay Pacific, která odklání lety od Íránu a Kaspického moře. Obává se totiž ruských raketových útoků na Islámský stát v Sýrii.

Společnost ve svém vyjádření uvedla, že minulý týden 8. října pozstavila všechny lety nad Íránem a Kaspickým mořem. "Situaci sledujeme a každý den přehodnocujeme, hodnotíme situaci," uvedla podle agentury DPA s odkazem na deník South China Morning Post tisková mluvčí společnosti. Podobně zareagovala i společnost Air France.

Informace o bezpečnostních opatřeních přichází jen den poté, co nizozemští vyšetřovatelé zveřejnili závěry zkoumání loňského sestřelení malajsijského letu MH17 nad východní Ukrajinou, při němž zahynulo všech 298 lidí na palubě. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama