China Eastern příští rok zřídí přímou linku z Prahy do Šanghaje

Peking - Přímé letecké spojení mezi Prahou a Šanghají začne fungovat příští rok, oznámily dnes čínské aerolinky China Eastern po jednání s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Já to pokládám za důležité rozhodnutí, protože v době, kdy se plánovala tato moje cesta do Číny, vůbec nebylo jisté, že společnost China Eastern se takto rychle rozhodne," prohlásil Sobotka.

Zdůraznil, že China Eastern je druhá největší letecká společnost v Číně, je významným partnerem a nejde jen o leteckou společnost, ale o firmu, která má řadu dalších aktivit.

"Podle mého názoru je možné zařadit China Eastern po bok (šanghajské společnosti) CEFC a dalších čínských společností, které vidí Českou republiku jako možné místo svého vstupu do Evropské unie," řekl premiér.

"Zkoumali jsme, jestli existuje přímé letecké spojení mezi Šanghají a některou ze 16 zemí střední a východní Evropy, které spolupracují ve formátu 16+1, a ukazuje se, že to bude první přímé letecké spojení mezi Šanghají a některou z těchto zemí. To nám dává určitý náskok," řekl Sobotka.

Český ministerský předseda rovněž uvedl, že "čínští partneři by uvítali, kdyby k otevření přímého leteckého spojení mezi Šanghají a Prahou mohlo dojít v koordinaci s návštěvou čínského prezidenta v ČR".

"Byli by velmi rádi, kdyby se mohl zúčastnit slavnostního otevření tohoto leteckého spojení," konstatoval Sobotka. Čínský prezident by měl do ČR přicestovat v první polovině příštího roku.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama