Palubní personál Air France stávkuje, Praha ruší čtyři lety do Paříže

Paříž - V letecké společnosti Air France dnes začala týdenní stávka, část letušek a stevardů nesouhlasí s novou kolektivní smlouvou.

Přidejte svůj názor

371

Air France odhaduje, že do stávky se zapojí asi 37 procent palubního personálu. Odbory ale tvrdí, že to bude mezi 55 a 70 procenty letušek a stevardů, uvedla francouzská televize France 24.

Stávka donutila francouzského leteckého přepravce ke změnám v letových řádech na vrcholu letní sezony. Společnost nicméně uvedla, že naprostá většina letů na dlouhé vzdálenosti bude zajištěna, lety na krátké a střední vzdálenosti pocítí dopady stávky ve větší míře.

V úterý aerolinky podle televize France 24 uvedly, že v první den stávky, tedy dnes, bude zachováno 92 procent letů na dlouhých trasách, 90 procent domácích letů a více než 80 procent letů na středně dlouhých vzdálenostech.

Podle internetových stránek ruzyňského letiště jsou dnes zrušeny čtyři ze šesti letů tohoto dopravce mezi Prahou a Paříží. Jde o spoje s příletem do Prahy v 09:05 a 19:05 a navazující odlety na pařížské letiště Charlese de Gaulla v 09:55 a 20:35. Z linek poletí jen odpolední spoj, který v Praze přistává ve 14:45 SELČ a zpátky do Paříže odlétá v 15:40 SELČ.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama