Kapitán Ryanairu vysadil z letadla 120 pasažérů

Brusel - Kapitán letadla nízkonákladové letecké společnosti Ryanair dal na španělském ostrově Lanzarote vysadit 120 cestujících poté, co se jeden z pasažérů pohádal s letuškou kvůli zavazadlu. Do Belgie pak odletěl jen s několika lidmi na palubě, píše v neděli portál německého magazínu Focus.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Jeden ze skupiny 120 mladých Belgičanů, kteří měli v sobotu letadlem odcestovat z Lanzarote do Belgie, se před startem hádal s letuškou. Ostrý spor kvůli zavazadlu zdržoval start letadla a palubnímu personálu se ho nedařilo vyřešit.

Kapitán letadla proto přivolal policii a pod jejím dohledem dal 120 členů skupiny belgických studentů vystoupit. Poté s letadlem, na jehož palubě zůstalo jen několik lidí, kteří nepatřili ke skupině, odletěl do Belgie.

Podle jedné studentky, která na Lanzarote nedobrovolně zůstala, byla reakce kapitána letounu přehnaná. „Neměli jsme peníze na další zpáteční let a nebyl tam nikdo, kdo by se o nás postaral,“ vypověděla studentka.

Na 120 mladých Belgičanů na Lanzarote zůstalo do neděle. Až po naléhání belgického ministerstva zahraničních věcí začíná Ryanair studenty po malých skupinách dopravovat do Belgie.

Loading...
Témata: letectví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama