Český airbus měl problémy, turisté nocovali na ostravském letišti

Ostrava - Dvě stovky turistů strávily nedobrovolně noc na neděli na ostravském letišti. Při cestě na dovolenou do Turecka je zradilo letadlo Airbus A-310 společnosti ČSA, informoval server tn.cz.

Přidejte svůj názor

Airbus A310  (Ilustrační fotografie)
doporučujeme

Airbus vyletěl v sobotu odpoledne z Brna. Už při tomto startu měl podle tn.cz problémy a odlet původně plánovaný na 16.45 se o půlhodinu opozdil. Při mezipřistání v Ostravě, kde měl stroj nabrat další pasažéry a palivo, cesta na dovolenou v turecké Antalyi pro turisty skončila. Letadlo už totiž nevzlétlo, napsal server.

Když se lidé po dotankování vrátili čtvrt hodiny před 18.00 na palubu, museli po chvíli zase ven. Cestující říkají, že už po vzletu z Brna letadlo zvláštně vibrovalo a v kabině byly cítit zplodiny od motorů.

Personál turisty podle tn.cz neustále uklidňoval, že se problém podaří brzy vyřešit, což se nestalo. Dvě stě šest lidí, mezi nimi asi i 15 dětí, muselo strávit noc na ostravském letišti. Od letiště dostali dvousetkorunové poukázky na jídlo a pití. "Péče o zákazníky se řídí pokyny dopravce, my se cestujícím jen snažíme maximálně ulehčit problematickou situaci," řekla tn.cz mluvčí ostravského letiště Michaela Kubešová.

Na palubě letounu byli podle tn.cz klienti tří cestovních kanceláří. Podle posledních informací vyslaly ČSA náhradní stroj, z Ostravy by měl odletět dopoledne. Původně stanovený čas 9.40 se dodržet nepodařilo, na světelné tabuli svítí zpoždění, dodal server.

Podle některých informací cestující odletí pravděpodobně až odpoledne. Mluvčí letiště v Mošnově Kubáčková v neděli dopoledne řekla, že nyní jsou turisté přepravováni autobusy do hotelu v centru Ostravy.

Témata: letectví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama