V Atlantiku nalezli část černé skříňky airbusu Air France

Paříž - Pátrací tým nalezl v hlubinách Atlantského oceánu část černé skříňky Airbusu A-330 společnosti Air France, který se zřítil v roce 2009. Podle vyšetřovatelů však záznamové zařízení neobsahuje klíčová data, informuje ve středu agentura AFP.

Přidejte svůj názor

"Během prvního ponoru ponorky Remora 6000, který trval 12 hodin, byla nalezena spodní část nahrávače, který zaznamenával data letu, avšak bez modulu uchovávajícího tato data," uvedla francouzská Agentura pro vyšetřování a analýzu bezpečnosti civilní letové přepravy (BEA).

"Druhý ponor Remora 6000 začal dnes ráno," dodal BEA.

Experti z francouzské agentury dříve upozorňovali, že hledání černých skříněk s tak velkým časovým odstupem má malou šanci na úspěch. Skříňky už dávno z hloubky čtyř kilometrů pod hladinou přestaly vysílat signály, podle nichž by je mohly ponorky najít. Odborníci ale nyní doufají, že by přece jen mohly být nalezeny.

Airbus havaroval v noci na 1. června 2009 při letu z Ria de Janeira do Paříže. Nehodu nepřežil nikdo z 228 lidí na palubě. Trosky letadla se na dně Atlantiku podařilo najít až během čtvrtého kola pátrání na začátku dubna letošního roku.

Přesná příčina nehody nebyla doposud určena, jednou z možností je špatná funkce senzorů pro měření rychlosti. Vyšetřovatelé věří, že se jim nyní podaří důvod havárie odhalit.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piloti namol? Japan Airlines hasí skandál, testy na alkohol budou přísnější

17.11.2018 13:00 Letecká společnost Japan Airlines zavádí nový systém dechových zkoušek na alkohol, napsal dnes list…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama