Američan se za letu pokoušel otevřít dveře airbusu

Boston - Američtí policisté zatkli muže, který se během úterního letu airbusu snažil otevřít dveře nouzového východu. Píše ve středu webový portál televize CNN.

Přidejte svůj názor

371

Američan Robert Hersey, který byl podle svědků opilý, vyvolal v Airbusu 320 poprask poté, co v letadle začal maniupulovat s klikou dveří.

Personál mu v manipulaci zabránil a letoun společnosti Delta Air Lines na lince Orlando-Boston se 148 lidmi na palubě bezpečně přistál v Bostonu.

Třiačtyřicetiletý muž byl po přistáni obviněn z ohrožení bezpečnosti letecké přepravy.

Někteří pasažéři neměli ponětí o tom, že by se někdo snažil dveře otevřít. "Věděla jsem, že se za námi někdo pohybuje, ale to bylo všechno," vypověděla Suzanne Thibaultová.

Podobný případ se stal v neděli, kdy se čtyřiatřicetiletý muž ze státu Illinois pokusil během letu z Houstonu do Chicaga otevřít dveře letadla.

V neděli také nouzově přistál v Albuquerque v Novém Mexiku let č. 1706 aerolinek Delta Airlines z Detroitu do San Diega. Podle televize CNN na toaletě našel jeden z cestujících výhružný vzkaz. Letadlo, kterým letělo 137 pasažérů, policisté v Albuquerque prohledali. Žádný podezřelý předmět nenašli.

Témata: USA | letectví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama