ČSA od srpna pozastaví linku mezi Prahou a Bratislavou

Praha - České aerolinie (ČSA) od 1. srpna pozastaví linku mezi Prahou a Bratislavou, podle firmy ztratila ekonomický smysl poté, co ČSA zavedly od poloviny června přímé leteckého spojení z Bratislavy do evropských metropolí. Informovala o tom mluvčí ČSA Hana Hejsková.

Přidejte svůj názor

371

"Jak České aerolinie už před začátkem letní sezóny avizovaly, jejich cílem je pružně reagovat na aktuální vývoj rezervací. Zájem o letecké spojení na lince Praha – Bratislava se změnil poté, kdy společnost umožnila slovenským klientům cestovat z hlavního města do významných evropských metropolí přímými lety," uvedl Jiří Marek, viceprezident pro prodej a marketing Českých aerolinií.

Jak připomněl, prodej letenek Českých aerolinií na lety z Bratislavy do šesti evropských metropolí firma zahájila 17. května 2011, první let pak odstartoval 23. června na lince do Amsterdamu.

"Tento krok je předpokládaným přizpůsobením provozu společnosti zájmu cestujících, vývoji na trhu a obchodním příležitostem," dodal Marek ke zrušení linky Praha - Bratislava.

ČSA nabízejí týdně cestujícím ze Slovenska téměř čtyřnásobný počet míst na přímých linkách do nejžádanějších evropských destinací oproti nabízenému spojení letů s přestupem přes Prahu.

Témata: letectví
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piloti namol? Japan Airlines hasí skandál, testy na alkohol budou přísnější

17.11.2018 13:00 Letecká společnost Japan Airlines zavádí nový systém dechových zkoušek na alkohol, napsal dnes list…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama