ČSA začaly rozdávat výpovědi pilotům, začnou protestní akce

Praha - V Českých aeroliních(ČSA) padla ve středu v řadách pilotů první výpověď, protestní akci tak jejich organizace zahájí o půlnoci z neděle na pondělí. Agentuře Mediafax to potvrdil prezident Českého sdružení dopravních pilotů ČSA (CZALPA) Filip Gaspar.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Protestní akce ve formě tzv. Go Slow zahájíme přesně o půlnoci z neděle na pondělí, akce nebude časově omezená. Pokud by vedení nemělo snahu situaci řešit, budeme zvažovat přípravu stávky," sdělil Mediafaxu Gaspar.
 
Jak sdělila mluvčí firmy Hana Hejsková, dozorčí rada firmy ve středu potvrdila, že ve změnách, které ve firmě probíhají už více než rok, je třeba pokračovat, a to včetně zvyšování efektivity a plánované redukce personálních nákladů. "Ty se týkají všech profesí napříč společností. Mohu potvrdit, že první výpověď této fáze restrukturalizace dnes byla v řadách pilotů předána tak, jak České aerolinie avizovaly," sdělila Hejsková.
 
Go Slow znamená striktní dodržování povinností pilotů a všech předpisů, ale pouze v rámci pracovní doby a při využívání všech práv vyplývajících ze zákoníku práce a dalších předpisů.
 
"Předpisy samozřejmě plníme i nyní. Ale je to na úkor toho, že do práce chodíme daleko dříve ve svém volném čase. Často nestíháme ani oběd během dlouhé služby. Při protestní akci budeme daleko více využívat svých práv a nároků, které nám předpisy a zákoník práce dávají," prohlásil už dříve Gaspar a dodal, že bezpečnost pro piloty přesto zůstává naprostou prioritou.
 
CZALPA se nelíbí další propouštění, které prý vedení ČSA plánuje. "České sdružení dopravních pilotů podle něj zásadně odmítá kroky vrcholného managementu společnosti, které vedou k ústupu ČSA z trhu a poškozují tím českého národního dopravce. "Management skrývá od začátku roku 2011 informace o špatném hospodaření a neplnění restrukturalizačního plánu a tím i své neúspěchy řízení ČSA. Vrcholný management ČSA chystá další redukci provozu společnosti a následné kroky, které nekorespondují s restrukturalizačním plánem schváleným v roce 2010 Vládou ČR. Součástí těchto kroků je i další propouštění provozních zaměstnanců ČSA," sdělil dále Gaspar.

Loading...
Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právě se děje

Další zprávy

reklama