Největší dopravní letadlo poprvé přiletělo do Česka

Praha - Největší dopravní letadlo světa Airbus A380 společnosti Lufthansa v neděli po 9. hodině dosedlo na ranvej pražského ruzyňského letiště. Je to první návštěva tohoto typu letadla v České republice.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Letadlo se na letišti Praha Ruzyně v rámci propagační akce 45. výročí působení německé letecké společnosti Lufthansa v Česku zdrželo necelé tři hodiny. V 11.55 pokračovalo dále do Maďarska.

Airbus A380 byl vyvinut především pro dálkové lety. Model Lufthansy pojme ve všech třídách až 526 cestujících, maximální kapacita je ještě o tři stovky vyšší. Letoun má dvě paluby, rozpětí křídel téměř 80 metrů a pohání ho čtyři motory. Stroj uletí až 15 tisíc kilometrů, na palubách může mít bar či tělocvičnu a stojí astronomických osm miliard korun.

Letiště Ruzyně kvůli přijímání obřích letounů modernizuje nástupní tunely tří letadlových stání, úpravy by měly být hotové v únoru.

"Přistání Airbusu A380 je důkazem, že Letiště Praha Ruzyně je připraveno odbavit i takto velký stroj. Doufáme, že s dokončením nové dráhy v roce 2016 budeme podobné stroje obsluhovat pravidelně," uvedl Jozef Sinčák, místopředseda představenstva Letiště Praha.

V budoucnu bude letiště schopné odbavit cestující čtyřmotorových Airbusů A340-600, nebo největších Boeingů B747-8 či o něco menších B777-300.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama