Na lince Praha - Dubaj bude létat Boeing 777-300 , znamená větší komfort

Praha - Společnost Emirates v úterý oficiálně oznámila zahájení letů letadlem Boeing 777-300 na své každodenní přímé lince Praha – Dubaj, větší letoun se na trasu poprvé vydá 1. ledna 2012. Důvodem je snaha zvýšit kapacitu letadla na lince, která je u cestujících velmi oblíbená.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Větší a prostornější letoun Boeing 777-300 poskytne téměř o třetinu více sedadel než dříve používaný Airbus A330-200. Nový letoun nabízí více prostoru pro cestující a také představuje služby první třídy, doplňující business a ekonomickou třídu, které byly k dispozici už dříve. Na palubě letounu Boeing 777-300 může být 364 cestujících - 12 v první třídě, 42 v business třídě a 310 v ekonomické třídě.

Mezi nové palubní prvky patří sedadla Sigma Skycruiser v první třídě a sedadla BE Minipod Gen1 v business třídě, stejně jako větší ukládací prostory nad hlavami, které jsou navrženy tak, aby se otevíraly směrem dolů pro snadnější ukládání; po uzavření poskytnou dostatek prostoru nad hlavami.

Úplně poprvé nabídne linka Praha – Dubaj také světový, mnoha cenami oceněný systém palubní zábavy ICE, který umožní cestujícím vybrat si z více než 600 filmů, poslouchat celou řadu rozhlasových stanic, nebo hrát během letu ty nejlepší hry. Tato komunikační technologie navíc umožňuje cestujícím zůstat ve spojení se světem pod nimi prostřednictvím telefonu, SMS a emailu.

"Ukázalo se, že naše linka Praha-Dubaj je velmi populární nejen pro naše časté zákazníky, ale má také pozitivní dopad na český turistický ruch, obchod a místní zaměstnanost. Je skvělé, že vysoká poptávka nám umožňuje přejít k většímu typu letadla, abychom mohli přepravit každý den více cestujících, a také abychom mohli přidat často požadovanou první třídu. B777-300 je krásné letadlo a věříme, že naši čeští cestující při letu do Dubaje jistě ocení prostornost a pohodlí, které nabízí, stejně jako špičkový palubní zábavní systém ICE," okomentoval nasazení většího letounu Bořivoj Trejbal, Country Manager Emirates pro Českou republiku.

Zahájení linky je také podpořeno změnou letového řádu, který zajistí větší pohodlí pro cestující na navazujících letech. Odlety z Prahy budou nyní v 15:55 a přílet do Dubaje v 1:00. Tato změna usnadní cestujícím přestupy v Dubaji na navazující spoje letící do více než sta destinací. Časy u linky Dubaj-Praha zůstávají stejné; odlet v 10:20, v Praze přistane v 13:50.

Společnost Emirates Airline začala každodenní přímé lety z Prahy do Dubaje v červenci 2010. Od zahájení linky přepravila společnost Emirates z/do Prahy už více než 150 tisíc cestujících. Od července 2010 navíc přepravila Emirates více než šest milionů kilogramů zboží z a do České republiky. Dvě největší exportní položky SkyCarga Emirates jsou český křišťál a náhradní automobilové díly. Společnost Emirates nyní zaměstnává více než sto českých palubních průvodčí a náborové dny palubních průvodčí budou v Praze i nadále pokračovat.

Skupina Emirates Group zaměstnává více než 57 tisíc zaměstnanců. Skupina se skládá z Dnata, divize pozemních letištních služeb a cestovního ruchu, a Emirates, mezinárodní letecké společnosti, která velmi rychle expanduje. S moderní flotilou 160 široko-trupových letadel létá společnost do 115 destinací na šesti kontinentech.

Témata: boeing | Praha | Dubaj
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama