Kvůli stávce na frankfurtském letišti zrušen let z Prahy

Frankfurt, Praha - Stávka na letišti ve Frankfurtu se znovu dotkne i pražského letiště, to zatím eviduje zrušený přílet a odlet v pondělí ráno do Frankfurtu. Agentuře Mediafax to v neděli potvrdila mluvčí letiště Eva Krejčí.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Jde o zrušený přílet v 7.45 a odlet v 8.20. Týká se to letu německé společnosti Lufthansa.

Německý odborový svaz pro řízení letového provozu GdF svolal na letišti ve Frankfurtu další stávku, začít by měla v neděli večer. Na letišti se naposledy stávkovalo do středy, poté odboráři stávku přerušili, aby mohli začít jednání o mzdách se společností Fraport, která letiště provozuje. Jednání ale podle odborářů zkrachovalo, odboráři Fraport obvinili, že jim předložila "naprosto nepřijatelnou" nabídku.

Stávka by tak měla znovu vypuknout v neděli od 21.00, trvat by měla do čtvrtečních 05.00. Předchozí stávka měla trvat až do pátku. Vstoupilo do ní zhruba 200 zaměstnanců, kteří mají na starosti řazení, navádění a parkování letadel. Stávka trvala necelý týden a musely být kvůli ní zrušené stovky letů, včetně těch do Prahy.

Frankfurtské letiště je největší v Německu a je zároveň třetím největším "rozbočovačem" v Evropě.

V loňském roce frankfurtské letiště odbavilo rekordních 56,44 milionu cestujících, což bylo o 6,5 procenta více než v roce 2010. Frankfurtské letiště je třetí nejvýznamnější v Evropě po londýnském Heathrow a pařížském letišti Charlese de Gaulla, přičemž se na něm denně odbaví kolem 1300 letů.

Loading...
Témata: Německo | stávka
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama