Pražské letiště zrušilo kvůli bouři Sandy některé lety

Praha - Řádění superbouře Sandy zrušilo z pražského letiště odlet letadla do New Yorku. Stroj společnosti Delta Airlines, které dorazilo na Letiště Václava Havla již v pondělí, zůstává v Praze, agentuře Mediafax to v úterý sdělila tisková mluvčí letiště Eva Krejčí.

Přidejte svůj názor

Letiště Václava Havla Praha

"Zmíněné letadlo mělo odletět zpět do New Yorku již v pondělí po poledni, jeho odlet byl však kvůli počasí odložen. Nejprve o 24 hodin na úterý 13.25, později padl i tento termín. Aktuálně počítáme s odletem tohoto spoje ve středu," komentovala situaci na letišti Krejčí.

Potvrdila zrušení příletu dalšího letounu, který měl dorazit do Prahy z New Yorku v úterý. "Oba lety se pravděpodobně uskuteční až ve středu, další by mohly následovat v pátek," doplnila mluvčí s tím, že na trase Praha – New York jsou běžně plánovány čtyři spoje týdně.

Superbouře Sandy již naplno udeřila na pobřeží Spojených států. Nejdříve zasáhla New Jersey, poté i nejlidnatější americké město New York. V současné době Sandy pustoší středisko hazardu - Atlantic City. Situace je zřejmě zatím nejhorší v New Yorku, statisíce lidí jsou bez elektřiny a voda pronikla i do stanic metra. Některá média uvádí, že kvůli Sandy už zemřelo nejméně 14 lidí, mezi nimiž byly i tři děti. Zprávy o počtu obětí se ale liší.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piloti namol? Japan Airlines hasí skandál, testy na alkohol budou přísnější

17.11.2018 13:00 Letecká společnost Japan Airlines zavádí nový systém dechových zkoušek na alkohol, napsal dnes list…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama