Při testování hluku byly použity i Gripeny. Pardubické letiště obstálo

Pardubice - Měření hladiny hluku na pardubickém letišti, které prováděla odborná firma počátkem října na základě objednávky armády, neprokázalo překročení hlukových limitů stanovených hygieniky. Agentuře Mediafax to ve středu řekla mluvčí Pardubic Nataša Hradní.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Primátorku Pardubic a starosty přilehlých obcí o předběžných výsledcích měření informovali zástupci dodavatelské firmy Ekola Group. Konečné výsledky, včetně prezentace, budou známé na přelomu listopadu a prosince.

„Měření probíhalo na deseti místech, z toho dvě místa, na vzletu a na přistání letadel, byla snímána nepřetržitě po celých 24 hodin. Letový provoz 3. a 4. října, tedy ve dnech měření, byl odvozen od počtu pohybů letadel v průměrném letovém dni v období od května do října, kdy je ruch na letišti největší," řekla primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice).

Nad letištěm se během dvou měřících dní vystřídalo více než 200 letounů, tedy mnohem více, než jich pardubické letiště běžně využívá. Kvůli měření se nad letištěm objevily nejrůznější typy letadel, mimo jiné i Gripeny či letouny Boeing 737.

„Metodika měření je velmi složitá. Faktem je, že měření prokázala dodržování hlukových pásem v okolí letiště i dodržování hlukových limitů," uvedla primátorka.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama