Vyšetřování skončilo. Co stálo za loňskou havárií letadla u Čáslavi?

Praha - Příčinou nehody vojenského letounu L-159 koncem loňského listopadu u Čáslavi bylo nezvládnutí techniky pilotáže. Podle středeční informace mluvčího ministerstva obrany Jana Pejška k tomuto závěru dospěla Inspekce ministra obrany.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Komise pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod Inspekce ministra obrany ČR ukončila v minulých dnech odborné zjišťování příčin letecké nehody letounu L-159 ze základny v Čáslavi, ke které došlo 22. listopadu 2012 u obce Radovesnice. Závěrečnou zprávu schválil první náměstek ministra obrany Vlastimil Picek," řekl Pejšek. V troskách letounu tehdy zahynul jeho pilot.

Ze zprávy vyplývá, že pilot z neznámých důvodů narušil povolenou výšku letu a následně přešel do střemhlavého letu, který za daných podmínek již nebylo možno bezpečně zvládnout.

"Komise pro odborné zjišťování příčin letecké nehody si za účelem objektivního posouzení příčin vyžádala odbornou expertízu tzv. „černé skříňky" od Vojenského technického ústavu letectva a protivzdušné obrany. Na základě této expertizy konstatovala, že letoun a všechny jeho systémy pracovaly bezchybně až do nárazu do země," dodal Pejšek.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piloti namol? Japan Airlines hasí skandál, testy na alkohol budou přísnější

17.11.2018 13:00 Letecká společnost Japan Airlines zavádí nový systém dechových zkoušek na alkohol, napsal dnes list…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama