EasyJet chce výrazně šetřit na palivu. Co se změní pro pasažéry?

Praha - Letecký přepravce easyJet začal ve středu testování systému Zonal Dryer, který má snížit váhu letadel až o 250 kilogramů. Ročně bychom tam mohli ušetřit až 4,5 milionů kilogramů paliva, informoval ve středu Chris Foster, ředitel letového provozu společnosti easyJet.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Ročně flotila letadel společnosti potřebuje palivo za 1,2 miliardy korun. Švédské zařízení Zonal Drying, které váží méně než 30 kg, umístili technici do prostoru v přední části čtyř svých letadel A320. Zařízení odstraňuje vlhkost a snižuje tak váhu letadla až o přibližnou váhu dvanácti odbavených zavazadel.

Systém Zonal Drying se skládá z ventilátoru, ohřívače a oxidem křemičitým impregnovaného rotoru na pohlcování vlhkosti, který je vyroben z lehkých skleněných vláken, aby zlepšil kvalitu vzduchu na palubě letadla a zároveň redukoval zadržování vody nasměrováním suchého vzduchu do prostoru v přední části letadla.

Pokud bude testování systému úspěšné, instaluje easyJet systém Zonal Dryer na více svých letadlech a výhledově by pak systém mohla využívat celá flotila.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama