Letiště ve Španělsku zkolabovala. Odbory vyhlásily stávku

Madrid - Ve španělské letecké společnosti Iberia odstartovala pětidenní stávka. Stojí více než 1200 letadel společnosti a jejích partnerů, nízkonákladové letecké společnosti Vueling, dále Air Nostrum a Iberia Express, stávkuje i pozemní personál, informovala v pondělí španělská agentura EFE.

Přidejte svůj názor

Zhruba 70 tisíc klientů se podařilo přesunout k jiným leteckým společnostem, 10 tisíc klientů bude žádat o náhradu za své letenky.

Zaměstnanci tímto způsobem protestují proti propouštění a snižování mezd. Odbory, které zastupují většinu zaměstnanců kromě pilotů, stávky ohlásily začátkem února poté, co se nedohodly s vedením společnosti ohledně snižování počtu zaměstnanců. Iberia plánuje zrušit asi 3800 z celkových 20 tisíc pracovních míst.

Pokud se odboráři s vedením aerolinií nedohodnou, budou zaměstnanci dvakrát stávkovat ještě v následujících týdnech. Další pětidenní stávky mají začít 4. a 18. března.

Prahy by se stávka zatím neměla dotknout, uvedla mluvčí pražského letiště Evy Krejčí. "Dnešní dva odlety a tři přílety by měly být podle letového řádu," řekla.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piloti namol? Japan Airlines hasí skandál, testy na alkohol budou přísnější

17.11.2018 13:00 Letecká společnost Japan Airlines zavádí nový systém dechových zkoušek na alkohol, napsal dnes list…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama