Japonská letecká společnost zavádí toalety jen pro ženy

Tokio - Japonská letecká společnost All Nippon Airways (ANA) od příštího měsíce zavede na většině zahraničních linek toalety jen pro ženy. Informuje o tom ve středu agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Podle aerolinek tento krok reaguje na vlnu žádostí. Toaleta bude umístěna v zadní části a přístup na ně budou mít pasažérky ze všech tříd. Podle japonské agentury Kjódo se společnost ke kroku rozhodla na základě průzkumu z roku 2007, kdy se pro oddělené toalety vyslovilo 90 procent žen. Ženy údajně nerady používají společné toalety, protože muži nechávají prkénko zvednuté. Poptávka po oddělených toaletách je vysoká zejména na dlouhých letech.

Mužům bude dovoleno použít ženské toalety pouze v naléhavých případech, nebo pokud bude na palubě málo žen.

Oddělené toalety cestujícím nabízí také jihokorejská společnost Korean Air a soupeř ANA na japonském trhu Japan Airlines.

Politika toalet je podle Reuters pro ANA důležitá - aerolinky před časem požádaly cestující, aby toaletu použili ještě před nástupem do letedla a snížili tím váhu letounu. Cestující tak mohou přispět k ekologičtějšímu chování společnosti, když lehčí letadlo spotřebuje méně paliva.

Loading...
Témata: letectví
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama